Parkoviště bude placenéParkoviště na Karlínském náměstí se stane od začátku roku placeným. Bezplatně ho budou moci využívat pouze řidiči s parkovacím oprávněním pro zóny placeného stání v Praze 8. Radnice tak chce zajistit, aby parkoviště využívali zejména místní. Na Karlínském náměstí vznikne moderní platební systém s možností úhrady parkovného prostřednictvím automatické pokladny nebo mobilní aplikace.

Memorandum pomůže při zásobování vodouNávrh memoranda ve věci spolupráce při zásobování Pražské metropolitní oblasti vodou a zlepšování kvality povrchových vod předloží v listopadu ke schválení zastupitelstvu Prahy radní Jana Plamínková. Memorandum mezi Prahou a Středočeským krajem reaguje na současnou situaci v republice, kdy v důsledku nedostatku atmosférických srážek trpí všechny regiony suchem, které se projevuje ve všech svých typech. Například meteorologickým a zemědělským suchem.

Otužilci opět skočí do Vltavy. Jako osvíceníObčas se vám při podzimních či zimních toulkách může stát, že zatímco vy jdete v zimní bundě nebo kožichu, tak do Vltavy kousek od vás skáče parta šílenců v plavkách. Ano, jde o otužilce, kteří si chladné počasí užívají asi jako nikdo jiný. V pátek se chystá akce Osvícení otužilci. „Plavci poplavou v Praze ve Vltavě za tmy osvětleni barevnými světly a páskami, čímž budou na vodě vytvářet světelné efekty.

Osvícení otužilci vstoupí do řeky v pátek 13. října ve 20 hodin na pláži na konci Cihelné ulice na Malé Straně. Nejbližší zastávkou veřejné dopravy je Malostranská,“ zve šéf České otužilecké unie Vladimír Komárek. Běžte se podívat, bude to stát za to. Místo konání: Cihelná, Praha 1 13. 10., 20.00

Tramvaj podpoří kampaň proti týrání kočekTramvaj na podporu charitativní kampaně, kterou pořádá spolek Můj život s kočkou, vyrazí dnes v 18.00 z Vozovny Střešovice na jízdu Prahou. Kampaní chce spolek upozornit na neutěšenou situaci toulavých koček. Do budoucna chce zřídit i pojízdnou ambulanci, která opuštěná zvířata na ulici ošetří, naočkuje a vykastruje. Kočky se tak nebudou nekontrolovaně množit a zabrání se jejich zbytečnému týrání.

Kampaň podpořilo třináct zajímavých českých mužů, kteří se nechali vyfotit do kalendáře Můj život s kočkou 2018 například olympionik Ondřej Bank, světoznámý návrhář Osmany Laffita, přemožitel osmitisícovek Mára Holeček nebo hvězda seriálu První republika Pavel Batěk. Místo konání: více míst konání start Vozovna Střešovice 12. 10., 18.00.

Dvorky 2017Dvorky jsou multižánrový studentský festival, kterým na Pedagogické fakultě UK již tradičně otevírají akademický rok. Přijďte a poznejte všechny ty, kteří společně tvoří Peďák, zatancujte si na studentské kapely, zajděte na besedu s cupcakem v jedné a s hamburgerem v druhé ruce a užijte si to, že se fakulta na jeden den promění na festival plný života. Místo konání: Magdalény Rettigové 4, Praha 1, 12. 10., od 15 hodin.

Předpremiéra: Hudba Zdeněk LiškaSvět dnes objevuje hudbu Zdeňka Lišky skrze edice vydávané ve Velké Británii. Dočkají se nejlepší ze stovek jeho soundtracků někdy standardního vydání? Film, který je svébytnou poctou československé kinematografii, nevynechává zásadní Liškovy práce Marketa Lazarová, Ikarie XB-1, Ovoce stromů rajských jíme, Don Šajn a Spalovač mrtvol. Místo konání: Kino Ponrepo Bartolomějská 291/11, Praha 1, 12. 10., od 17.30 hodin.