Klinika má v péči zhruba 1700 HIV pozitivních osob, což tvoří přibližně 60 procent z celé České republiky. Jen v loňském roce přibylo 149 nových případů.

Senioři si od října zaplavou zdarmaSenioři z Prahy 12 mohou opět využít možnost zajít si zadarmo zaplavat. Od 3. října až do 5. prosince pro ně budou vyhrazeny dvě dráhy v bazénu Střední školy technické v ulici Zelený pruh, a to vždy od jedné do dvou hodin odpoledne. Podmínkou je stáří nad 60 let a trvalé bydliště na dvanáctce. Nově už si nemusí zařizovat plavenku, stačí občanský průkaz.

Na opravu silnic poskytne peníze magistrátDo silnic v Praze-Lipencích bude hlavní město investovat téměř 21 milionů korun. Opravit potřebují ulice Na Lhotkách, K Průhonu a obratiště v Jílovišťské ulici. Přibudou i chodníky a veřejné osvětlení. „Touto veřejnou zakázkou řešíme rekonstrukci povrchů komunikací, u části i chybějící odvodnění. V místě obratiště autobusů se počítá také s osvětlením a s navýšením kapacity místní retenční nádrže na dešťovou vodu," uvedla radní Jana Plamínková. V srpnu v Lipencích vznikly nové zastávky autobusové linky 243. Linka má zlepšit dostupnost Kazína a Dolních Černošic.

Běhat se dá i v noci, zkuste toTřetí ročník nočního běhu Night run 2016 proběhne v sobotu 24. září. Prezentace začíná ve 14 hodin v Letenských sadech, kde je zároveň start závodu. Jednotlivé kategorie budou startovat od 17.00, 18.00, 19.15 a 20.15. Startovné zaplacené na místě činí 400 korun na osobu. Více informací najdete na webu www.night-run.cz.

Procházka Prahou 12Klub českých turistů, odbor Střížkov, připravil na čtvrtek 22. září procházku městskou částí Praha 12. Turisté se setkají mezi 16. a 18. hodinou na tramvajové zastávce Belárie v ulici Modřanská. Desetikilometrová trasa povede přes Zátiší a Kamýk do Modřanské rokle. Cíl je v areálu národní házené v rokli mezi 17.30 a 19.30.

Kam za kulturou

Diskuse s Evou JiřičnouVe čtvrtek ráno se v Praze rozběhla architektonická konference CEDEM 2016. Zítra má na pořadu dne dvě významné diskuse. Tu první svým vystoupením odstartuje renomovaná architektka Eva Jiřičná, patřící k mezinárodně uznávaným umělkyním a působící po celém světě. Účastníci konference budou mít jedinečnou možnost dozvědět se více o její architektonické vizi a zkušenostech z oblasti komerčních nemovitostí.

Přijedou Rae SremmurdSkupina Rae Sremmurd, kterou tvoří bratři Swae Lee a Slim Jxmmi, je na současné hiphopové scéně jedním z nejskloňovanějších jmen. Letos duo vydalo desku Sremm-Life 2, kterou podpoří evropské turné se zastávkou v Praze. V našem hlavním městě se Rae Sremmurd představí 2. února příštího roku ve Velkém sále Lucerny.

Slabost s MatáskemNová divadelní sezona je v plném proudu. První premiéra klepe na vrátka také v Divadle v Rytířské. Zajít na ni bude možné zítra. Jmenuje se Chvilková slabost a vypráví o někdejších manželech, kteří se po rozvodu sejdou na venkovské chalupě, aby ji prodali. Vše se ale zkomplikuje. V hlavní roli se v inscenaci představí David Matásek.

Čtěte také: Lidé by rádi z Prahy na letiště jezdili po železnici