Garáže mají nahradit rodinné domyProblematické garáže na Krocínce, jež byly vystěhovány v roce 2009, chce devátá městská část nahradit parcelami pro rodinné domy. Jednotlivé pozemky chce devítka prodat ve výběrových řízeních. Místní obyvatelé se ale obávají, že by mohl všechny pozemky skoupit jeden investor a postavit na nich bytovku. „Pokud se objeví jeden majitel, můžeme výběrové řízení zrušit," řekl místostarosta Tomáš Portlík. Podle cenové mapy má jeden metr čtvereční hodnotu asi 2890 korun, reálná cena však může být dvojnásobná. Z části zisku chce radnice opravit nedalekou školku, kterou budou případně využívat i děti obyvatel nových domů. Zisk může být odhadem kolem 20 až 30 milionů korun.

Radnice jedná o trati přes StromovkuRadní sedmé městské části připomínkovali studii proveditelnosti modernizace železničního spojení Prahy s Kladnem s novou odbočkou na letiště Ruzyně. Radnice požaduje dopracování podkladů včetně posouzení dopadů, které bude mít realizace rychlodráhy na Stromovku. Stanovisko je však zatím předběžné.

„Považujeme za zásadní způsob, jakým bude trať vstupovat do prostoru městské části a Stromovky. Prahu 7 v tuto chvíli trať rozděluje a my bychom rádi, aby ji v budoucnu spojovala. Proto je nutné projektovat železnici v Bubnech jako architektonicky kvalitní městotvorný prvek," prohlásil starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Voda se v Hostivaři za měsíc zlepšilaZatímco v červnu byla voda v Hostivařské přehradě hodnocena třetím stupněm 
z pěti stupňů kvality vody, během července se zlepšila. Spolu s koupalištěm Džbán je nyní na druhém stupni, po koupání hygienici přesto doporučují osprchování. Nejlepší voda je 
v Motole, Divoké Šárce a v Radotíně, nejhorší v Šeberáku, ten ohodnotili hygienici třetím stupněm. Koupání tu nedoporučují citlivým jedincům.

Dobrá zpráva pro PražanyFilmy za 40 korun se zas přiblíží obyvatelům z jiných částí Prahy. Přehlídka Pražské filmové léto nabízející po celé léto každý den filmové projekce za zmíněnou částku se přesune z letenského Bia Oko do žižkovského Aera. Do konce srpna se též promítá v kině Světozor v centru města. V rámci přehlídky se na plátna kin dostávají i staré filmy jako Hitchcockův thriller Okno do dvora nebo Fincherův Klub rváčů.

Číslo dne: 1,12Správa Pražského hradu odhaduje, že si jej od začátku roku do posledního červencového dne prohlédlo 1,12 milionu lidí se zakoupenou vstupenkou. V polovině prázdnin je to nejvyšší návštěvnost za poslední čtyři roky. Za celý loňský rok navštívilo Hrad 1,8 milionu platících návštěvníků.