Velvyslankyně navštívila dva domovy pro senioryDva pražské domovy pro seniory navštívily tři političky. Pražská radní Irena Ropková, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová a čínská velvyslankyně Ma Keqingová. Ta se zajímala o systém péče o staré lidi, způsob financování a program, který je pro seniory připravován. „Paní velvyslankyně byla překvapena, jak dobře se v Praze o seniory staráme," uvedla radní Ropková. Druhý domov na Smíchově, který si političky prohlédly, byl specializovaný pro zrakově postižené. V instituci se seznámily s pomůckami, jež jsou určené pro zrakově postižené klienty. Velvyslankyně v obou domovech rozdala věcné dary.

Opoziční zastupitel se obává žalobyOpoziční zastupitel Václav Novotný se ve čtvrtek vyslovil k propouštění až čtvrtiny zaměstnanců, jež by na magistrátu mělo do tří let proběhnout kvůli organizačním změnám. Všichni se prý bojí. „Ti vyhození pak podají na magistrát žalobu, kterou vyhrají. A Praha bude platit tučné odstupné," uvedl politik. Více čtěte ZDE.

Muzeum ukáže díla tvůrce bankovekTvorbu Oldřicha Kulhánka měl v ruce už snad každý. U příležitosti nedožitých 75. narozenin autora podoby mnoha českých bankovek připravilo Poštovní muzeum výstavu jeho děl. Ta se soustředí na jeho tvorbu českého papírového platidla a poštovních známek. Podle autorů výstavy Kulhánek navázal na tvůrce bankovek, jako byl Mucha či Švabinský. Více čtěte ZDE.

Chystá se Květnová neděle u LudmilyRadnice Prahy 2 chystá v rámci velikonočních trhů na náměstí Míru Květnou neděli u Ludmily. Pro všechny, kteří se rádi baví, bude 29. března připraven zábavný pořad, který ve 14 hodin zahájí starostka Prahy 2 Jana Černochová, jež bude společně s dalšími radními rozdávat nakrájený mazanec a rozlévat čaj. Veselou náladu navodí představení Divadla D21, pro děti bude připraveno malování na obličej. Nebude chybět malování kraslic, do něhož se mohou zapojit i děti. Jejich výtvory ozdobí zelenou břízku, jež bude posléze umístěna ve vstupní hale vinohradské radnice na náměstí Míru. Předpokládaný konec Květné neděle u Ludmily je v 17 hodin.

Paneláky dostanou nový kabátObyvatelé Prahy 3 se seznámili s první etapou projektu revitalizace žižkovských panelových domů, kterou jim zorganizovala radnice Prahy 3. Projekt uvažuje budoucí podobu exteriérů panelových domů v ulicích Roháčova, Jeseniova, Ostromečská a Blahoslavova a také blok panelových domů mezi ulicemi Českobratrská-Sabinova-Rokycanova. Podle zástupce starostky pro investice Ivana Holečka se předpokládá, že by stavební práce na fasádách mohly začít v průběhu letošního roku. Starostka Vladislava Hujová počítá ve schváleném rozpoču na letošní rok s investicemi pro zahájení oprav ve výši 233 milionů korun. Celkový odborný odhad revitalizace 48 panelových domů, která řeší neblahé architektonické dědictví minulosti a má zkultivovat prostředí Žižkova, činí 560 milionů korun.

Děti z Prahy 4 ocenili za Pražský pětibojStarosta čtvrté městské části se sešel se žáky Základní školy Křesomyslova, kteří se umístili na prvním místě ve sportovní soutěži Pražský pětiboj všestrannosti 2015. Ocenil jejich úspěšnou reprezentaci školy i městské části a předal jim drobné dárky, které jim mají připomínat vynikající sportovní výsledky. Pražský pětiboj je soutěž pro žáky pražských základních škol, kteří soutěží v pěti disciplínách: trojskok, švihadlo, leh-sed, dribling a medicinbal. V letošním ročníku bylo zaregistrováno 39 družstev ze základních škol z celé Prahy.

Festival nabídne polévky světaNa Smíchovské náplavce se už tuto sobotu uskuteční netradiční festival nazvaný Polívkování. Od 10 do 19 hodin budete moci ochutnat polévky z celého světa: španělské, arménské, marocké, peruánské, thajské, mexické, české a mnohé jiné. Každý návštěvník za vstupné 30 korun obdrží originální lžíci a výtisk speciálního časopisu, kde najde informace i zajímavé recepty. Na náplavce bude stát také benefiční stánek Polívková smršť, kde se budou podávat polévky od Romana Pauluse, Filipa Sajlera a dalších. Projekt je spojen s veřejnou sbírkou, ze které výtěžek poputuje obecně prospěšné společnosti Ergo Aktiv, poskytující účinnou rehabilitaci pro osoby po mozkové příhodě a úrazech hlavy.

Muzeum ukáže parní lokomotivuUž podruhé si budou moci návštěvníci Národního technického muzea prohlédnout parní lokomotivu udělanou podle originálních fotografií a výkresů z přelomu minulého století. Už tento víkend se koná akce ve venkovním areálu budovy na Letné. Bude možné se i svézt.

Ve Vršovicích začne pomalu mizet dlažbaKodaňská ulice v pražských Vršovicích projde změnou. Zmizí z ní dlažba, kterou nahradí asfalt. Ulice bude od pondělí kvůli opravě uzavřená. Asfalt má do budoucna snížit hlučnost ulice. Do snižování hluku chce ostatně Technická správa komunikací letos investovat přes sto milionů korun. Ty jsou určeny zejména na velké opravy ulic nebo výstavbauprotihlukových stěn.

Děti ozdobily radnici na Jižním MěstěVelikonoční náladu už pocítili úředníci na radnici jedenácté městské části. Hezké velikonoce jim tento týden přišly popřát a zároveň vyzdobit zahradu děti ze Základní školy K Milíčovu. Milou akcí tak potěšili také starostu Jiřího Štylera. U radnice se teď nachází ozdobený keř a před ním domeček se zajíčky, kteří mají kolem sebe pestrobarevná vajíčka. Děti si také pohráli s nápisem, které přeje hezké Velikonoce.

Dobrá zpráva pro PražanyDo neděle 29. března si mohou nadšenci do netradičního divadla zlepšit náladu. Už devatenáctý ročník festivalu Stodůlecký píseček se představí v Kulturním domě Mlejn v Praze 13. Návštěvníci budou moci vidět regionální přehlídku experimentujícího a studentského divadla. Z festivalu lze pak postoupit na další soutěže: Šrámkův Písek nebo Mladou scénu. Vstupné 20 korun.

Číslo dne: 8Tolik milionů korun poskytne hlavní město na uspořádání červnového mistrovství Evropy hráčů do 21 let v kopané. Pražští zastupitelé rovněž schválili, že město zajistí bezpečnost. Praha vidí v akci možnost, jak si zlepšit turistický ruch a dát o sobě vědět po celém světě.