Spory sousedů v Praze 4 ukončila až střelbaSousedské spory vyústily včera ve čtvrté městské části ve střelbu, při které byl jeden muž zraněn. Postřelený není v ohrožení života. Podle policejního mluvčího Tomáše Hulana zatím není jasné, jestli šlo o trestný čin nebo sebeobranu.

Prahu možná budou brázdit kola jako v BritániiO možnost zavést v Praze sdílení kol, takzvaný bikesharing, se bude v tendru letos ucházet i firma Homeport, která ho provozuje v 18 světových metropolích. Včera v Praze představila první sérii elektrokol určených pro britské ulice.

Zábavněji za přírodou jedenáctkyNově vzniklý průvodce Milíčovským lesem zpříjemní lidem procházky. Veřejnost nejen z Jižního Města se bude moci lépe orientovat v místní přírodě, díky publikaci botanika Petra Petříka a zoologa Martina Šandery. Brožurka mimo jiné obsahuje kapitoly o způsobu ochrany místního prostředí, a jakými změnami přírodní oblast prošla. Zájemci v ní najdou také stručný návod, jak a co při návštěvě Milíčovského lesa pozorovat, včetně tipu na speciální aplikaci pro mobilní telefon. V závěru jsou uvedeny otázky a úkoly, jimiž si výletníci mohou procházky zpestřit. Průvodce je ke stažení na stránkách Muzea přírody Českého ráje HERPETA.

Tatínkové u porodu na Bulovce ušetříDobré zprávy se dočkaly páry, které plánují přivést na svět potomka v Nemocnici Na Bulovce. Od včerejška nemusí platit tisícikorunový poplatek za přítomnost otce nebo jiné blízké osoby u porodu. „V naší porodnici uvítáme, pokud rodičku při porodu doprovodí otec dítěte," uvedla ředitelka nemocnice Andrea Vrbovská.

Opozice na desítce vydává novinyUž třetí číslo Vlastních noviny vydalo na Praze 10 zdejší největší opoziční uskupení s názvem Vlasta. Plátek, zaměřený na dění na desáté městské části, koalice Vlasta financuje z darů od lidí. Připomeňme, že zastupitelstvo loni odhlasovalo zrušení radničních novin. V novinách se lidé dočtou o aktuálních kauzách na Praze 10 nebo si mohou přečíst rozhovor s vítězem projektu participativního rozpočtu, pořádaného vedením desítky.

Radnice přispívá na rekreaci dětíPožádat o poukázku ve výši 500 kč na účast dětí na letní rekreaci mohou lidé nově až do 26. května. Zákonní zástupci dětí do 18 let s trvalým bydlištěm na Praze 6 mohou na rodina6.cz požádat o příspěvek na každé dítě. Měsíční příjem rodiny přitom nesmí přesáhnout čtyřnásobek životního minima a nejméně sedmidenní tábor musí být mimo Prahu.

Kam za kulturou

Sólo pro MikuBritský zpěvák Mika, jehož proslavily hity Grace Kelly, Love Today nebo Relax, Take It Easy, se po loňském strhujícím festivalovém vystoupení na Colours of Ostrava vrací do České republiky na první samostatný koncert. Už dnes vystoupí ve Foru Karlín. Mika za svoji hudební kariéru prodal přes 10 milionů desek, dosáhl na zlaté či platinové ocenění ve 32 zemích světa a získal řadu prestižních hudebních cen. Jako předkapela vystoupí česká formace Lake Malawi. Lístky jsou v prodeji v sítích Goout.cz, Ticketpro a Eventim, budou k dostání i na místě.

Kabaret, ale i loutkyTento pátek bude představením Scale zahájen už 15. ročník Prague Fringe festivalu. Nekomerční kulturní projekt přiváží do Prahy mladé, začínající umělce a soubory z celého světa: kromě evropských zemí, jako jsou Skotsko či Nizozemsko, budou v Praze i zástupci Jižní Afriky, Japonska, USA či Mexika. Diváci si během devíti dnů mohou vybrat z 273 představení 52 inscenací. Bohatý program nabídne žánry klasické i netradiční od divadla a komedie přes kabaret, tanec, hudbu až po performance, loutky či pantomimu.

Sara HartmanMladá zpěvačka Sara Hartman, která zaujala jako předskokanka Ellie Goulding ve vyprodané O2 areně, přijíždí na první sólový koncert. Zítra vystoupí v klubu La Loca. Poslední lístky jsou v prodeji na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro. Sara vydala debutové EP Satellite před necelým měsícem a už boduje v hitparádách. Z nenápadné holky se tak téměř přes noc stala jedna z velkých nadějí nezávislé popové scény.

Skety, JazzationDvě sestavy elitních jazzových vokalistů se dnes představí v Jazz Docku. Domácí Skety přizvali nad vltavskou hladinu své kolegy od Dunaje, maďarský vokální kvintet Jazzation. Zdaleka nikoli jen jazzoví fandové tak mají příležitost vidět v jednom večeru dva ansámbly mezinárodního renomé, které si zcela vystačí jen s nejlepším hudebním nástrojem historie lidským hlasem. Koncert začíná ve 20 hodin.

Soirée v RokokuNa sobotu 18. června od 21 hodin se v Divadle Rokoko chystá tradiční rozloučení se stávající divadelní sezonou Soirée plné překvapení. Na jevišti zahraje, zazpívá a zatančí celý herecký soubor Městských divadel pražských, většinou ve velmi nečekaných rolích. „Bude to velké překvapení pro nás pro všechny, takže si rozhodně nenechte tento neopakovatelný večer ujít," zve diváky dramaturg Jiří Janků.

FénixPod křídly STK Theatre Concept, produkční společnosti, kterou zastřešují Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, tedy režisérské duo SKUTR, a Adéla Stodolová, se ukrývá nový projekt Fénix. V předpremiéře se v Praze již představil, tentokrát se do Venuše ve Švehlovce vrací v plné síle, aby si zde odbyl oficiální pražskou premiéru v úterý 14. června.