„Analýza nám potvrdila to, co jsme všichni dávno tušili. Parkování v Praze 10 je katastrofa. Do konce volebního období se budeme snažit vytvářet nová parkovací místa a nevylučujeme ani zavedení určité formy parkovacích zón,“ uvedl místostarosta pro dopravu Filip Humplík (ODS).

Strážníci odhalili řidiče taxi se zákazem
Strážníci z Taxi týmu odhalili během kontrol na území Prahy 5 řidiče, který provozoval živnost navzdory dočasnému zákazu. Městští policisté si všimli vozidla se žlutou svítilnou na střeše, ve kterém seděl muž, o němž věděli, že mu byl uložen správní trest zákazu činnosti na jeden rok. Kontrolou totožnosti si hlídka podezření potvrdila.

 

Konference o plýtvání jídlem
Pražský Impact Hub zve na mezinárodní a veřejnosti otevřenou konferenci o problému plýtvání potravinami. Celodenní akce s názvem Let's make a change! se uskuteční 23. března. Hlavní hvězdou konference je dánská zakladatelka organizace Stop Wasting Food, Selina Juul. Na konferenci budou prezentovány výsledky projektu STREFOWA, který se specializuje na efektivnější zpracování potravinového odpadu v 5 zemích Evropské unie. Chybět nebudou ani kurzy, jak na správné zacházení s potravinami. 

Řidiče omezí uzavírky ulic kvůli opravě plynovodu
Motoristé v Dolních Chabrech si budou muset dát pozor při průjezdu ulicemi Žďárskou, Pod Křížem, Počeradskou a U Větrolamu. Od tohoto pátku až do 14. června se je naplánovaná oprava plynovodu a zmíněné komunikace budou postupně uzavírány. Rekonstrukce plynovodu má 19 etap.