Malý vršovický park, kterému zatím také chybělo pojmenování, ponese jméno po malíři Pavlu Brázdovi, loni zesnulém příbuzném bratrů Čapkových.

Na Pankráci mají nové vodní prvkyDva zajímavé vodní prvky liniová fontána a brouzdaliště zpříjemňují pobyt návštěvníkům v parku Na Pankráci. Kromě zlepšení mikroklimatu parku v horkých letních měsících nabídnou tyto veřejně přístupné plochy zábavu dětem i dospělým. Nová liniová fontána s délkou 61 metrů a šířkou tři metry je osazena vodními tryskami, které reagují na pohyb. Druhým vodním prvkem je brouzdaliště o průměru osm metrů a hloubce do 0,2 metru. „V současném horkém počasí je to po koupališti na Lhotce už druhé místo, které zpřístupňujeme a které nabízí našim obyvatelům vodní osvěžení,“ uvedl starosta Petr Štěpánek. Oba nové vodní prvky jsou zasazeny do veřejné plochy nepravidelného tvaru a tato plocha je s ulicí Pujmanové propojena dvěma chodníky. Fontána je umístěna mezi chodníky a brouzdaliště na začátku této plochy. 

Opraví se dětské hřiště v JahodniciObyvatelům sídliště Jahodnice v následujícím týdnu zkomplikují život stavební práce. Již příští pondělí začnou práce na revitalizaci a rozšíření dětského hřiště v Jahodnici, které leží za supermarketem Albert. Nejprve bude odstraněn stávající plot a nenaskytnou-li se žádné komplikace, bude nové hřiště plně funkční na konci tohoto měsíce. Projekt je realizován v rámci participativního rozpočtu, v němž si obyvatelé příslušného obvodu vybírají, jaké projekty chtějí podpořit.

Trojka dala připomínky k územnímu plánuPraha 3 má 51 připomínek k Metropolitnímu plánu, které schválili zastupitelé. Patří mezi ně absence plošné ochrany území pro veřejnou vybavenost a technickou infrastrukturu nebo požadavek na závazné vymezení památkové rezervace a památkových zón. Praha 3 bude po IPR požadovat také vedení metra D Žižkovem a kvůli němu požaduje územní rezervy pro stanice na Chmelnici, na Nákladovém nádraží Žižkov a na Prokopově náměstí.