Od úterního rána až do noci na pátek si to vyžádá i dočasné přemístění zastávky autobusů městské hromadné dopravy na lince 119. Cestující mířící ne stanici metra Nádraží Veleslavín by však tápat neměli – v praxi to znamená jen posun o zhruba třicet metrů.

Lipská dostane nový asfalt, řidiče to omezíS částečnými uzavírkami komunikace měnícími se podle postupu prací se od úterka budou po dva měsíce setkávat řidiči jezdící po spojnici dálnice D7 a Pražského okruhu. Technická správa komunikací hl. m. Prahy spustí rozsáhlou opravu vozovky v Lipské ulici ve směru jízdy k centru. Práce v úseku dlouhém 2,7 km by měly trvat nejdéle do 12. května, přičemž po většinu času by spojnice D7 a D0 měla zůstat – byť s omezeními – průjezdná. S úplnou uzavírkou se počítá pouze v termínu od 29. dubna do 1. května.
Plán oprav počítá s vyfrézováním nynějšího povrchu vozovky, načež dojde na ošetření případných trhlin v konstrukčních vrstvách komunikace. Součástí budou rovněž lokální opravy obrub. Následovat má položení nového asfaltového povrchu.

Kam za kulturou

Námluvy i s vystoupenímNárodní muzeum zve všechny příznivce do Národopisného muzea na veřejnou vernisáž nové výstavy Námluvy. Koná se ve čtvrtek 16. března v 17 hodin a kromě komentované prohlídky výstavy s jejími autorkami čeká na návštěvníky i vystoupení folklorního souboru Rosénka. Samotná expozice v Letohrádku Kinských se bude věnovat projevům lásky mezi mladými na venkově v Čechách a na Moravě v 19. a 20. století i průběhu tradičních námluv. Velká část je věnována také darům z lásky, které si zamilovaní dávali. Výstavu bude možné zhlédnout až do 28. května, poté na ni naváže druhá část nazvaná Svatby. Vstup na vernisáž je zdarma.

Odhalená pravdaKomedie pro ženy o ženách, kterou by ovšem měli vidět i muži to je The Naked Truth (Odhalená pravda) britského dramatika Davea Simpsona. Do České republiky ji přivezla společnost StageArtCz. Divácký hit je k vidění v divadle Studio DVA v centru Prahy 13. 3. a 25. 5. V hlavních rolích excelují Chantal Poullain, Gabriela Míčová, Markéta Plánková, Anna Stropnická, Alena Bazalová, Anežka Rusevová, Alžběta Vaculčiaková, Natálie Tichánková, Petra Špindlerová, Klára Apolenářová a Daniela Choděrová.

Visací zámek vyráží na tourSkupina Visací zámek vyráží na Forever Punk Tour. Start této šňůry proběhne ve čtvrtek 16. března v pražském Paláci Akropolis. Visáčům budou sekundovat ještě punkáči z S.P.S. Většina současné hudby je poznamenaná nedostatkem hudební vzdělanosti. U hudby, která se snaží působit umělecky, je to trapné, ale Visáči si z tohoto nedostatku udělali přednost. Jejich písně jsou krásným a spontánním projevem radosti ze života. Pražské koncerty bývají brzy vyprodané, takže s nákupem vstupenek neotálejte. Mezi nejznámější songy Visacího zámku patří Vlasta, Kanárek, Pitomá, Trak-tor, Známka punku, Stánek, Setkání, Cigára a spousta dalších.

Čtěte také: Biologický rybník se dočká obnovy