Komplexní rekonstrukce by měla stát celkem 715 milionů korun, původně se však hovořilo o poloviční částce.

Barevná synagoga se po zimě otevřeBarevná synagoga poblíž u Jindřišské věže se od prvního dubnového dne otevře veřejnosti po zimní přestávce. Jeruzalémská synagoga, která stojí ve stejnojmenné ulici na Novém Městě a jde o turisty obdivovanou stavbu v maurském slohu. Spravuje je ji Židovské muzeum v Praze, společně s dalšími judaistickými budovami. Postavená byla na začátku minulého století jako náhrada za synagogy zbořené při velké přestavbě Prahy.

Radnice Prahy 4 má novou koaliciZastupitelé zvolení za ANO, ODS, hnutí Pro Prahu a Trojkoalice se v sobotu dohodli na nové koalici. Po loňských komunálních volbách totiž vládly s Trojkoalicí TOP 09 a ČSSD. V čele městské části zůstává starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice), původně ale chtěli bývalí koaliční partneři naopak odvolat jeho. Více čtěte ZDE.

Muzikanti zahrají před kasárnamiPřímo před ruzyňskými kasárnami zahrají americkým vojákům i zájemcům z řad pražanů populární domácí muzikanti. V rámci Koncertu pro konvoj vystoupí v úterý od 15.30 hodin Kamil Střihavka, Michal Prokop, David Koller a další. Program účinkujících se podle organizátorů průběžně doplňuje. Cílem akce je pak vyjádřit podporu jak členství Česka v NATO, tak i povinnosti plnění našich závazků, které z členství vyplývají. Další koncert se pak uskuteční večer v holešovické La Fabrice.

V Praze 7 usedne nová radníKvůli očekávanému přírůstku do rodiny došlo k výměně na pozici radní pro rozvoj urbanismu, architektury a veřejného prostoru na Praze 7. Na zasedání zastupitelstva minulý týden odstoupila architektka Kateřina Vídenová, její místo nyní zaujímá architekta Lenka Burgerová. Ta studovala architekturu na VUT v Brně a TU Karlsruhe i historii na FF UK v Praze. Od roku 2009 je odbornou asistentkou Ústavu urbanismu na ČVUT v Praze a je obyvatelkou sedmé městské části. Sedmička má mezi ostatními částmi jednoznačně nejmladší vedení s nejvyšším zastoupením žen.

Čtyřicet milionů za projekt na vyhořelý palácHlavní město zaplatí 40 milionů korun za projektové práce týkající se rekonstrukce a dostavby Průmyslového paláce na Výstavišti. Radní pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL) už dříve řekl, že by se kopie vyhořelého křídla paláce mohla začít stavět za dva roky a celkem by stála 600 milionů. Více čtěte ZDE.

Plánovaná proměna náměstí už začalaRadnice Prahy 8 spustila revitalizaci Karlínského náměstí, která potrvá až do konce srpna. Přinese řadu zlepšení pro občany, kteří náměstí využívají v rámci volnočasových aktivit. Karlínské náměstí přestavuje hlavní veřejný a reprezentativní prostor Karlína. Parková úprava, která proběhla v letech 1862 - 1873, je zde koncipována ve stylu anglického krajinářského parku. Plánovaná Revitalizace vychází z historického členění travnatých ploch se stromy a keři rámující průhled na průčelí kostela sv. Cyrila a Metoděje. Protože je Karlínské náměstí vysoce frekventovaným místem, bude při revitalizaci brán velký zřetel na bezpečnost

Radnice odložila tendr za 150 milionůZastupitelstvo desáté městské části odložil rozhodnutí o IT službách na červnové zasedání. Zakázku na outsourcing na šest let za 150 milionů korun zatím nevypíše, koalice po bouřlivé diskusi na usnesení změnila a bude o budoucnosti IT na úřadě dál jednat ve finančním výboru a majetkové komisi. Poté rozhodne, jestli služby dál nakupovat nebo si je, aspoň částečně, zajišťovat sama. Podle opozice je totiž možné stejné služby získat řádově za třetinu ceny. Více čtěte ZDE.

Školka má jarmark. Výtěžek z něj rozdělíDrobotina a její učitelky z Mateřské školy Paculova na čtrnácté městské části dnes pořádají Velikonoční jarmark. Na něm budou od 15 do 18 hodin nabízet k prohlídce a k nákupu své vlastní výrobky. Pozváni nejsou jenom rodiče ratolestí, ale i kdokoli jiný. Část z peněz, které na jarmarku děti s učitelkami vydělají, chtějí dát na dobročinné účely. Za zbytek je pak naplánováno si pořídit do mateřinky výtvarný materiál, ze kterého zas děti budou moc něco dalšího vyrobit.

Dobrá zpráva pro PražanyKompletní rekonstrukce čeká Chaplinovo náměstí na pražském Barrandově. Opravit se mají cesty, zpevněné plochy i místa pro parkování. Nově by měla být vysazena zeleň, vzniknou nové odpočinkové plochy a vyměněny budou i lavičky nebo odpadkové koše. Praha 5 počítá s náklady 18,6 milionů korun, pomoci by měly i evropské dotace. Pokud peníze přijdou, mohlo by se s prací začít ještě letos. Více čtete ZDE.

Číslo dne: 22Tolik milionů stála podle bývalého pražského primátora Tomáše Hudečka už v roce 2013 výměna poškozených kabelů v tunelovém komplexu Blanka, řekl v nedělních Otázkách Václava Moravce. Podle něj se už od roku 2010 vědělo, že vlhkost může v tunelu dělat problémy.