„Zároveň však fanoušci navrhovali, aby se další akce uskutečnila mimo Prahu," uvedl prezident Českého olympijského výboru Jiří Kejval. V Praze bude totiž v srpnu hlavně hodně cizinců a děti budou spíše mimo město.

Rozhovor Signál rádia o projektu Řád srdceŘád srdce je nový projekt Pražského deníku. Hledáme v něm lidi s dobrým srdcem, kteří dokáží podat pomocnou ruku a kteří kolem sebe šíří pozitivní a dobrou náladu. I o tom si bude v pátek 23. října povídat na Signál rádiu, které projekt podporuje, programový šéf rádia Luboš Dvořák s Jiřím Mackem, krajským šéfredaktorem Deníku. Hodinový rozhovor začne s úderem 11. hodiny a poslouchat jej můžete na frekvencích FM 89,2; 95,7; 105,7 a 107,0. Poslouchat ho můžete i prostřednictvím internetu na stránkách www.signalradio.cz.

Historický dům by mohl patřit dětemHistorický dům, který se nachází v centru metropole v ulici Truhlářská, by se mohl přeměnit na volnočasové centrum sloužící dětem a jejich rodičům, ale třeba i dospělým a seniorům. Alespoň takový záměr má radní Prahy 1 pro školství Eva Špačková. Nyní se připravuje obnova budovy, aby mohla v budoucnu přivítat návštěvníky.

Praha investuje do jinonického potokaPraha v dalších měsících investuje do obnovy jinonického potoka. V první fázi prací dojde k obnově historického vodojemu a vodovodu v ulici Na Pomezí. Ten sloužil kdysi jako zdroj vody pro jinonický zámek a soustavu jinonických rybníků, v současnosti však nefunguje a voda z něj odtéká do lesa pod vodojemem. Opravený vodovod proto bude využit k napájení potoka, který se díky zástavbě potýká s nedostatkem vody. Rozsáhlé zpevněné plochy totiž dešťové vodě neumožňují, aby se přirozeně vsákla do podzemních vrstev. Místo toho voda odtéká do dešťových kanalizací, které ji odvádí mimo potok i rybníky. Práce na obnově vodovodu budou probíhat do konce listopadu, následně bude v další etapě upraveno otevřené koryto potoka v parku u ulice Vidoulská.

Koupaliště Petynka zlomilo rekordPřes 100 tisíc milovníků koupání a opalování navštívilo během letní sezóny břevnovské koupaliště Petynka. Povedlo se tak vytvořit rekord desetiletí v návštěvnosti. Kromě čisté vody lákala příchozí možnost zahrát si plážový volejbal, nohejbal nebo stolní tenis. Zejména děti pak ocenily stometrový tobogán, jiní vyzkoušeli aquazorbing. Slevy na vstupném poskytlo koupaliště i seniorům ze šestky. „Zdravý pohyb lidí všech věkových kategorií je pro nás prioritou. Proto jsem rád, že jsou naši senioři aktivní a možnosti plavání na Petynce využívali v hojné míře," uvedl radní pro sport Roman Mejstřík.

Občané pomohou při zkoušce sirénRadnice sedmé městské části se obrátila na své občany se žádostí o spolupráci při pravidelné zkoušce sirén, která se koná každou první středu v měsíci ve 12 hodin na celém území hlavního města. Cílem kroku vedení sedmičky je ověření průchodnosti varovného signálu a dostatečné srozumitelnosti verbální zprávy. Své podněty mohou obyvatelé volat nebo zasílat na oddělení krizového řízení Úřadu městské části Praha 7.

Divadelní Osmička v pátek naposledyObyvatelé a návštěvníci osmičky, kteří se chtějí zúčastnit festivalu ochotnických divadelních souborů Divadelní Osmička, mají zítra poslední možnost. V Divadle Karla Hackera se totiž od 19 hodin odehraje poslední představení letošního ročníku festivalu, který se tam konal celý říjen. S komedií Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu se představí ochotníci ze souboru Maškara. Během večera dojde také k vyhlášení ceny diváků a ceny místostarostky Aleny Borhyové. Večerem návštěvníky provede moderátorská dvojice ve složení Marie Tomsová a Alexandr Hemala.

V Bohnicích pořádají muzikoterapieEvropský den muzikoterapie oslaví v bohnické nemocnici konferencí s mezinárodní účastí. Akce s názvem Muzikoterapie a duševní zdraví se uskuteční v Divadle Za Plotem v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice 19. listopadu. Kromě odborných přednášek a následných debat se v rámci programu uskuteční také dva hudební workshopy. Celá akce začne hudebním uvítáním v devět hodin ráno. Vstup je zdarma, zájemci si ovšem musí rezervovat místo elektronicky na e-mailové adrese dané akce.

Desítka spustila dotazníkové šetřeníVedení radnice desítky spustilo internetový průzkum, jehož účelem je zjistit, jaké jsou postoje obyvatel městské části k současnému stavu a směřování kultury a sportu. Výsledky šetření budou podle radnice sloužit jako podklady ke zpracování strategických dokumentů, které by měly určit další směřování politiky městské části v obou oblastech. Dotazník, který je možné najít na stránkách městské části, je potřeba vyplnit do čtvrtka 29. října.

Nová výstava se otevře v ModřanechVe čtvrtek 22. října od 18 hodin začne ve Viničním domku vernisáž výstavy foto-obrazů Denise Anfilova s názvem Metafyzické krajiny Modřan. Motto výstavy foto-obrazů je k poctě krajině, kde působil v letech 1896 až 1909 filosof Ladislav Klíma. Expozici mohou návštěvníci zhlédnout do pondělí 2. listopadu.

Myslivci varují lidi před nebezpečímMyslivci ze spolku Horní Počernice provádí v nočních a ranních hodinách lov černé zvěře na čekané. A to i na území čtrnácté městské části. Myslivci proto prosí tamní obyvatele, aby na svých vycházkách používali pouze značené cesty a v zájmu své bezpečnosti nevcházeli do hustých a nepřehledných porostů. Lidé by zároveň měli dávat pozor na své psy, protože v červenci došlo k tomu, že se jezevčík bez vodítka vydal po stopě divočáka, nedbal povelů svého majitele a divoké zvíře ho pak napadlo, kvůli čemuž pes nakonec zemřel.

Rektoři položí květiny u MasarykaVe státní svátek 28. října položí rektoři pražských vysokých škol v čele s rektorem Univerzity Karlovy a předsedou České konference rektorů Tomášem Zimou květiny k pomníku Tomáše Garrigua Masaryka na Hradčanském náměstí. Na Hrad nepůjdou kvůli tomu, že prezident nepozval dva jejich kolegy.

Pražský výběr chce zahrát naposledSkupina Pražský výběr vystoupí 7. prosince 2016 v pražské O2 areně, poté chce uzavřít svou koncertní činnost. Oznámili to včera její členové na tiskové konferenci. Před koncertem ještě kapela vydá nové album eR. Pořadatelé slibují zatím tajné zahraniční hosty, z domácích vystoupí mimo jiné Iva Pazderková a Ondřej Soukup, společně s Pražským výběrem zahraje v netradičním aranžmá i Český národní symfonický orchestr. Více se dočtete ZDE.

Vychází kniha o fenoménu LafataDavid Lafata platí za tichého patrona, ale tentokrát se kapitán fotbalové Sparty rozpovídal. Sportovní novinář a publicista Karel Felt o něm napsal knihu Kanonýr Lafi, která právě vychází. Na 216 stranách je řeč nejen o skvělém fotbalistovi, ale i o skromném otci či vášnivém nimrodovi. „Upřímně, autor mě přemlouval hodně dlouho. Nikdy mě nenapadlo, že by o mně mohla vyjít knížka. Sám sobě až tak zajímavý nepřipadám," sdělil Lafata. „Myslím, že jsem se na svoji povahu otevřel až dost a prozradil spoustu věcí, které jsem nikdy neřekl."

Krize? Slavia opět prohrálaTřetí porážku v řadě si připsali na své konto ve WSM lize hokejisté pražské Slavie. Naposledy byl nad jejich síly Prostějov, kterému ve středu v Edenu stačily k plnému bodovému zisku pouhé dvě vstřelené branky - 1:2. Více se dočtete ZDE.

Dobrá zpráva pro PražanyPrvní pobočka České pošty spustila možnost platit jakoukoliv platební kartou. Zákazníci tuto novinku spustili na největší pobočce v Jindřišské ulici u Václavského náměstí. Platební terminály, které přijímají platební karty Visa a Mastercard, ve své síti pošta zavádí postupně od konce září. Do konce roku dostane platební terminál celkem 150 poboček.

Číslo dne: 97Do sedmadevadesáti destinací v osmatřiceti zemích bude možné od neděle odletět z pražského Letiště Václava Havla. Proti loňskému zimnímu řádu to je o 15 přímých spojení více. Nově se bude létat například do Pekingu, několika míst v Egyptě. Největší počet letů směřuje do Anglie. Více se dočtete ZDE.