Týkat se bude stanic Opatov, Roztyly a Háje. Radnice už s občany projednala územní studie daných lokalit a podle připomínek lidí je výrazně upravila. Změny se týkaly zejména Opatova.

Radní chystají obchvat Libně
Vedení Prahy 8 společně s dopravními experty připravuje klíčovou dopravní stavbu, která by měla ulevit Palmovce od tranzitní dopravy. Téměř kilometr dlouhá silnice přesměruje velkou část dopravy ze zdejší obydlené části. Jižní obchvat Libně, jehož studii si už radnice nechala zpracovat, bude dopravním bypassem části ulice Sokolovská mezi Švábkami a Balabenkou. 

Bezplatné právní poradenství
Od února je občanům na radnici „desítky“ opět k dispozici právní poradenství, zajišťované advokátem. Služba je hrazena z rozpočtu městské části a pro lidi je bezplatná. Poradenství je určeno pro klienty sociálního odboru, tedy občany v obtížné sociální situaci. Právník s nimi nejčastěji řeší rodinnou, finanční či bytovou problematiku, často se jedná o kombinaci mnoha právních problémů.

„Myší díra“ prošla očistou
Průchod mezi Spálenou a Opatovickou ulicí, známý také jako „myší díra“, byl v uplynulém týdnu konečně uklizen a umyt. Radní Richard Bureš počítá s tím, že bude okolí kostela sv. Martina ve zdi v budoucnu čištěno pravidelně.

„Myší díra" a okolí kostela sv. Martina ve zdi září čistotou

Fotogalerie: „Myší díra" a okolí kostela sv. Martina ve zdi září čistotu