Prezentace studie spolu s následnou debatou se uskuteční v budově úřadu městské části v ulici Štefánikova v 6. patře. Jednání se zúčastní členové zastupitelstva Prahy 5.

Les U Boroviček se zbavil skládky  Lesy hlavního města vyčistili Les U Boroviček, zaměstnanci odstranili skládku, který sem dovezli z okolní zástavby. Z lesa se tak vyvezlo téměř 100 kubíků odpadu. Jednalo se o bioodpad z přilehlých zahrad, jako jsou řezané větve a posekaná tráva. Kromě toho se v lese nacházely i igelitové pytle či azbestová krytina. Lesy hlavního města tak apelují na občany, odpad do lesa nepatří.

Ve Stromovce uhynuly kachny  V Královské oboře – Stromovka se v minulých dne našly desítky uhynulých kachen divokých. Pitva neprokázala žádnou nákazu či cizí zavinění. Pravděpodobně se jedná o botulismus, tedy otravu zapříčiněnou bakterií, která se přemnožila vlivem zvýšených teplot. Projevy otravy jsou neschopnost pohybu, posedávání, apatie a paralýza vodních ptáků. V případě nálezu živočichů s podezřením na botulismus je vhodné kontaktovat Odchytovou službu Městské policie. V případě včasného rozpoznání otravy a zásahu odborníků se totiž zvyšuje šance na záchranu.

Spořilovská spojka dostane zastřešení  Kvůli nepříznivé situaci obyvatel žijících v okolí Spořilovské spojky požádala radnice Prahy 4 vládu o dotaci na její zastřešení. Zlepšit tak chce zejména zhoršující se životní prostředí a zdraví místních. Projekt spočívá v zakrytí Spořilovské spojky v délce až 1 100 metrů. Nad zastřešenou tunelovou částí by měl vzniknout nový městský prostor s parkovou úpravou o výměře cca 4 hektary s možností sportovních a rekreačních aktivit. Dotace by měla být ve výši čtyř miliard.