Cílem bude na základě došlých návrhů zpřesňovat požadavky na novou radnici tak, aby co nejlépe naplňovaly potřeby městské části a především jejích občanů. Nyní mají firmy čas na zpracování a zaslání návrhu. Soutěž završí Praha 12 zasláním výzvy k předložení finálních nabídek na výstavbu nové radnice.

Město potrápí odstávka vodyCelkem pět dní budou muset občané Úval šetřit vodou. Podle doporučení by neměli příliš zalévat zahradu či napouštět bazény. Od dnešního dne do 29. srpna je naplánovaná odstávka vody z Želivky. Technické služby města proto zajistily zásobování z Káraného, aby se obyvatelé nemuseli potýkat s nedostatkem pitné vody. Problematické území kolem Radlické čtvrti má připraveno dvě cisterny s vodou.

Zájemci uvidí i historickou orbuNetradiční akce Tachovická hrouda bude zahájena tuto sobotu v 10 hodin na náměstí obce na Praze-západ. Příchozí se seznámí se sklízením a mlácením obilí v minulých časech nebo s dobovou orbou historickými traktory. Po celou dobu se mohou účastníci události pokochat nepřeberným množstvím vystavených zemědělských strojů. Samozřejmostí je i občerstvení.

Výstava o srpnu 1968 začalaVýstava v Galerii Vinohradská 12, v suterénu historické rozhlasové budovy návštěv-níky přenese o 48 let zpátky. Fotografie Bohumila Dobrovolského připomenou děsivé okamžiky okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Autor poskytl obrazové svědectví události z bezprostřední blízkosti. Nechybí fotografie tanku, který najíždí na autobus sloužící jako barikáda. Vstup je zdarma.

Barevná devítka okouzlí PodviníTradiční festival etnických menšin zavítá tuto sobotu od 14 do 22 hodin do vysočanského parku Podviní. Jde o slavnost tradiční hudby, tance, výtvarného umění, workshopů a ochutnávek jídel. Kulturní událost je především příležitostí pro menšiny se sejít a představit svou kulturu většinové společnosti. Barevná devítka poskytuje prostor pro vlastní prezentaci národnostním menšinám, cizincům i jednotlivým kolektivním identitám.

Chvalský zámek ožije v nociNoc na Chvalském zámku proběhne už v sobotu od 18 do 22 hodin. Večerní a noční komentované prohlídky s Meluzínkou nebo skřítkem Matýskem potěší malé i velké. K vidění bude také výstava s názvem Merkur není jen planeta, a zámek osvětlený svíčkami. Na programu večera jsou také soutěže a návštěva tajné komnaty. Prohlídky začínají každých 30 minut. Jednotlivé časy je třeba rezervovat. Jedna skupina zahrnuje 20 lidí.

Kam za kulturou

Havlová na VinohradechJednou z nejočekávanějších premiér nadcházející divadelní sezony je Její pastorkyňa. Mimo jiné i proto, že se v inscenaci objeví Dagmar Havlová. Hru uvede Divadlo na Vinohradech. Premiéru bude mít drama Gabriely Preissové 16. září. Vrcholné dílo českého realismu přináší živé zpracování obrazů ze života moravské vesnice konce 19. století. Havlová v dramatu ztvární vdovu Petronu Buryjovou.

Orchestr pod širým nebemSymfonický orchestr hl. m. Prahy FOK po roce znovu nabídne Pražanům jedinečnou šanci užít si konec léta. Pod širým nebem, v prostorách Valdštejnské zahrady, uspořádá koncert filmové a klasické hudby. Ve středu 31. srpna od 17 hodin rozezní zahradu pod Pražským hradem mimo jiné ukázky z filmových hitů Piráti z Karibiku či Vzpomínky na Afriku nebo českých muzikálů Noc na Karlštejně a Limonádový Joe. FOK vystoupil ve Valdštejnské zahradě poprvé v roce 1949. Vstup na koncert je zdarma.

Obálky červené knihovnyV Centru současného umění DOX začala další výstava. Jedná se o osmý díl cyklu Pohled do Archivu, který se zaměřuje na knižní tvorbu. Přehlídka barvotiskových obálek pokleslé literatury typu červené knihovny, detektivek či dobrodružných románů bude v DOXu probíhat až do 30. září. 

Čtěte také: U Bulhara má být více čisto