Do některých okrajových částí Prahy poprvé vyjela noční doprava, například Kolodějí, Štěrbohol nebo Cholupic. Informace nabízí dopravní podnik na svém webu.

Nové řemeslné kroužky startují v říjnu
Děti i dospělí si mohou nově vyzkoušet své řemeslné dovednosti. Pražská hospodářská komora připravila pro rodiny s potomky pravidelné sobotní řemeslné kroužky. Startují už tento měsíc na vybraných středních školách. Projekt má povzbudit zájem o učňovské obory a dovednosti, které jsou celkově na ústupu. Na výběr je široká škála řemesel zednická, tesařská nebo třeba krejčovská. Výsledky své práce si účastníci odnesou domů jako suvenýry. Zájemci najdou potřebné informace na webových stránkách Cesta za řemeslem.

Festival dokumentárních filmů se blíží
Za jak dlouho bude normální implantovat si pod kůži čip a stát se kyborgem? Dokážou brouci léčit rakovinu? Jak přesně souvisí migrační vlna se změnou podnebí? Na tyto otázky a mnohé další se pokouší odpovědět sedmý ročník Life Sciences Film Festivalu, který se uskuteční od 16. do 20. října na České zemědělské univerzitě v Praze. V sobotu 28. října pak naváže Food Film Fest v Kampusu Dejvice. Pro návštěvníky je připraveno 36 dokumentárních filmů, včetně diskusí a prezentací. 

Nové řemeslné kroužky startují v říjnuDěti i dospělí si mohou nově vyzkoušet své řemeslné dovednosti. Pražská hospodářská komora připravila pro rodiny s potomky pravidelné sobotní řemeslné kroužky. Startují už tento měsíc na vybraných středních školách. Projekt má povzbudit zájem o učňovské obory a dovednosti, které jsou celkově na ústupu. Na výběr je široká škála řemesel zednická, tesařská nebo třeba krejčovská. Výsledky své práce si účastníci odnesou domů jako suvenýry. Zájemci najdou potřebné informace na webových stránkách Cesta za řemeslem.

V muzeu ukážou boty celebrit první republikyVíte, jaké boty nosila Adina Mandlová, Lída Baarová nebo Ema Destinnová? Boty českých hvězd uvidíte v Museu Kampa. Po dnešní prohlídce výstavy Manolo Blahnika v 18.30 je příchozím představí Lubor Obendrauf, sběratel dobové dámské obuvi z let 1887 až 1992, vlastník přes 1200 párů bot převážně tuzemské výroby. Na akci je nutná rezervace místa, a to na e-mailové adrese rezervace@museumkam-pa.cz. 

Kryt Folimanka letos podesáté otevře své brányLetos už podesáté mohou lidé navštívit kryt civilní obrany Folimanka, a to tuto sobotu od 9 do 16 hodin. Folimanka byla po několik desetiletí udržována v režimu utajen pro případ, že by došlo k obec-nému ohrožení Pražanů, například po chemickém útoku. Za minulého režimu nebylo možné si prostory bunkru prohlédnout. V současnosti mohou návštěvníci procházet celým labyrintem s rozlohou 1332 metrů čtverečních a kapacitou pro 1300 osob.