V případě plné kapacity je v záloze pro přenocování zdarma i bez dokladů denní centrum Armády spásy v Tusarově ulici. Město také začalo rozdávat lidem v nouzi materiální pomoc a v akutních případech využívá auta k jejich převozu do tepla. Na pomoci se podílejí i strážníci, kteří v chladných dnech častěji navštěvují lokality, kde lidé bez domova přespávají. 

ODS kritizuje rozpočet
Praha Opoziční ODS označila aktuální schválenou verzi městského rozpočtu za projev bezradnosti. Občanským demokratům vadí hlavně plán dalšího navyšování běžných výdajů metropole o miliardy korun a údajně nedostatečné investice do dopravní infrastruktury a staveb.
„Město potřebuje především investice do oprav mostů, výstavby atd., které ale s novým vedením nepřišly. Místo toho chtějí radní „utopit“ deset miliard v rezervách, pod kterými si lze představit cokoliv,“ uvedla šéfka zastupitelského klubu ODS Alexandra Udženija. Rozpočet přijatý radou slibuje víc peněz městským částem i pražským pedagogům.

Praha opraví základnu letecké záchranky
Pražští radní chystají modernizaci základny Letecké záchranné služby na Letišti Václava Havla. Projekt za zhruba 25 milionů korun by měl být hotový do dvou let. Podle náměstka primátora Petra Hlubučka je renovace nutná vzhledem k „téměř havarijnímu stavu objektu, kde chybí revize sítí a v podstatě se tam nedá ani uvařit káva“.