„Jsem rád, že jsem měl možnost poznat městskou policii také z jiného pohledu, než běžného občana. Podle mého názoru jsou kroky vedoucí ke stabilizaci městské policie dobře nastaveny," uvedl po jednání Středula.

Hasiči na jedničce pořádají táborSbor dobrovolných hasičů Praha 1 organizuje pro děti příměstský tábor v zahradě v Loretánské ulici. Malí hasiči si budou moci užít bohatý program během pěti pětidenních turnusů. „Na naše dobrovolné hasiče se můžeme spolehnout při krizových situacích i při pořádání tohoto skvělého příměstského tábora, který děti baví i rozvíjí a v neposlední řadě nám určitě rovněž vychovává budoucí hasiče a záchranáře," uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Městská část pro tábor zajišťuje prostor a finančně ho podporuje. Finance poskytla i Nadace Pražské děti a pražský magistrát. Atrakce pro děti zahrnují například překážkovou dráhu, děti si vyzkoušejí také stavbu protipovodňových zábran a seznámí se s hasičskou technikou. Práci s koňmi a psy či nácvik sebeobrany ukáží dětem také strážníci městské policie.

Klasika i jazz zazní v parcích na dvojceV parcích na Praze 2 budou až dokonce prázdnin hrát jazzové a klasické kapely v rámci cyklu čtyř koncertů Hudební léto v parcích Prahy 2. Na každém z koncertů se představí klasický a jazzový soubor, vstupné na všechna vystoupení je zdarma. První z hudebních večerů pod širým nebem se uskuteční ve středu 15. července v Havlíčkových sadech: vystoupí České saxofonové kvarteto a Jana Koubková a její jazzoví přátelé. Další z koncertů se bude konat ve středu 29. července v Riegrových sadech, potom 12. srpna na Folimance a celý cyklus zakončí 26. srpna na Karlově náměstí Capriola quartet a Bohemia Big Band.

Na trojce funguje centrum pro dětiZaměstnaným rodičům může pomoci Rodinné a komunitní centrum Paleček v Praze 3, kterému se přes léto daří zaopatřit až sto dětí hlavně předškolního věku. Centrum funguje na principu příměstských táborů a vymýšlí pro své malé svěřence každý týden program na jiné téma.

Soutěž o podobu webu prodlouženaZ důvodu zvýšeného zájmu o účast v soutěži o novou podobu webových stránek páté městské části, radnice prodloužila termín až do pátku 24.července. Úřad Prahy 5 vyhlásil soutěž o grafický návrh a novou strukturu webových stránek. Soutěž má za cíl nalézt optimální řešení, které bude pro návštěvníky internetových stránek přehledné. „Slibujeme si od soutěže nalézt a ocenit tři nejlepší grafické návrhy, které budou oceněny částkou ve výši 10 tisíc korun," řekl radní Prahy 5 Viktor Čahoj.

V oboře Hvězda opraví zeďV nejbližších dnech zahájí magistrát rekonstrukci obvodové zdi obory Hvězda od Libocké brány směrem k letohrádku. Historická zeď je na řadě míst silně poničená, její strukturu narušuje také okolní lesní porost. Některé stromy budou muset být odstraněny, ty jsou viditelně označeny a celý prostor bude ohrazen.

Vstup do Stromovky u letohrádku zavřenV pondělí 13. července byl až do odvolání uzavřen průjezd historickou branou u Místodržitelského letohrádku ve Stromovce. Stalo se tak v důsledku narušení ostění brány projíždějícím nákladním vozem. Na základě sdělení Magistrátu hlavního města Prahy by mělo v brzké době dojít k opravě. Průchod pro pěší je branou umožněn bočními vstupy.

Dolní Počernice opraví hotelMěstská část Dolní Počernice plánuje na podzim letošního roku opravu střechy a zateplení hotelu Svornost v Novozámecké ulici, který vlastní a pronajímá provozovatelům zařízení. Na energetické úspory v objektu získala městská část dotaci z evropského operačního programu ve výši zhruba 1,3 milionu korun. Celkové náklady projektu dosahují 5,4 milionu, které z poloviny uhradí dotace magistrátu a z poloviny radnice.

Dobrá zpráva pro PražanyZoologická zahrada plánuje i příští rok přepravit do Mongolska další čtyři klisny vzácného koně Převalského. Na začátku tohoto měsíce tam už čtyři odeslala. Celkem za poslední léta proběhlo pět převozů, během kterých pražská zoo dopravila do oblasti Gobi B celkem devatenáct těchto koní, kteří byli ve volné přírodě vyhubeni už před čtyřiceti lety a nyní se chovají pouze v zoologických zahradách. Více čtěte ZDE.

Číslo dne: 1090Tolik nových parkovacích automatů v budoucnu přibude v pražských ulicích. Důvodem je plánované rozšíření zón placeného stání v Praze 5 a 6. V současné době je podle Technické správy komunikací v metropoli 454 automatů, první byly instalovány v roce 1996 na území první městské části. Více čtěte ZDE.

Tip od 'sousedů': Zoo Liberec v novém online kabátěLiberecká zoo spustila v červnu své nové webové stránky. Portál Zoo Liberec na www.zooliberec.cz přináší uživatelům modernější grafický kabát, větší komfort při hledání praktických informací před návštěvou, novinek ze zoo a chystaných akcích. „Důraz jsme kladli hlavně na intuitivnější strukturu a grafickou přehlednost. Oproti starému webu bude na novém většina sekcí navzájem propojená, základní menu bude stále dostupné a zlepší se přehlednost klíčových míst webu," uvedl mluvčí liberecké zoo Jan Kubánek s tím, že nově bude web i responzivní. Bude se tedy obdobně zobrazovat na všech mobilních zařízeních a přinese tak návštěvníkům větší uživatelské pohodlí. Stránky budou obsahovat zásadní informace užitečné k návštěvě, doplňkových služeb, přehlednější informace o chovaných druzích zvířat, včetně map výskytu a ohrožení ve volné přírodě, inovovaný e-shop s moderními on-line platebními metodami a další novinky.