Pražský imám obžalován z podpory terorismu
Vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu na bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, jeho bratra a švagrovou, viněné z podpory terorismu.Trojice čelí obvinění z účasti na teroristické skupině, z podpory a propagace terorismu a z financování terorismu. Za tyto zločiny hrozí stíhaným až patnáctileté tresty vězení. Shehadeh je od loňského listopadu ve vazbě. Byl dopaden v cizině, podle médií v Jordánsku. Další dva obžalovaní jsou stíháni jako uprchlí. Bývalý pražský imám se ocitl v hledáčku tuzemských tajných služeb a policie už před lety kvůli obavám z radikalizace.

V Praze 7 skončily herny
V sedmé městské části ukončila provoz poslední herna. V říjnu bylo uzavřeno kasino na třídě Milady Horákové. Praha 7 tak naplnila nulovou toleranci vůči hazardu, kterou zdejší radnice prosadila v roce 2015. „Trvalo to déle, než bychom si přáli, ale nakonec se to povedlo,“ komentoval konec heren starosta Jan Čižinský (Praha 7 sobě).

Spor o reklamu v metru
Dopravní podnik (DPP) předal bezmála 22 tisíc reklamních ploch v metru společnosti Railreklam ze skupiny Bigboard. Firma vyhrála poptávkové řízení. Dosavadní pronajímatel reklamy v metru, společnost Rencar ze skupiny JCDecaux, se chce proti předání ploch bránit u soudu. DPP totiž vyhlásil řízení na základě tvrzení, že je dosavadní smlouva s Rencar neplatná. Nová smlouva je podle DPP o víc než 100 procent výhodnější.