Už za měsíc vyjede nový přívozUž v pátek 7. srpna bude zahájen provoz nového přívozu, který bude propojovat Holešovice, ostrov Štvanice a Karlín. Přívoz bude na určené trase přepravovat cestující každý den od 8:00 do 20:00 v intervalu 30 minut. Zajištěn bude malým plavidlem o kapacitě 12 osob, umožňujícím přepravu kočárků i jízdních kol.

Na devítce si zazávodí cyklistéV cyklistickém parku Višňovka na Praze 9 se zítra koná od 12 hodin další ze série cyklistických závodů. Dopoledne proběhne rovněž závod dětí, které se můžou registrovat na místě do 9:15 hodin. Závod, který proběhne na speciálním cyklistickém okruhu, je součástí projektu sdružení Bike Ranch team. Jedná se o předposlední kolo soutěže o pohár starosty Prahy 9, poslední závod proběhne v polovině srpna.

Občané čtyřky řešili plány se starostouV pátek pozvalo Sdružení Náš Braník starostu Petra Štěpánka na snídani. Hlavním tématem byl územní plán. Spolu mluvili o starostech lidí, kteří v Braníku žijí. Mimo hlavní téma se ale dostali i k dalším problémům, povídali si také o bezpečnosti, parkování, cyklostezkách a dalších věcech.

Praha chce aplikaci na kontrolu taxikářůHlavní město vyhlásilo soutěž pro studenty, programátory 
a designery na tvorbu mobilní aplikace pro kontrolu kvality taxislužeb. Soutěž „Tvořte 
s městem pro město" je součástí záměru metropole přitvrdit v boji proti nepoctivým taxikářům, jak už oznámila primátorka Krnáčová.

Dobrá zpráva pro PražákyCelodenní program pro rodiny s dětmi nabízí během celého víkendu areál Pražského hradu, kde se vůbec poprvé 
v historii uskuteční Velké rytířské slavnosti. V sobotu 
i v neděli od 11 do 19 hodin se Jelení příkop promění ve středověké podhradí, kde budou měřit své síly rytíři v podání špičkových kaskadérů. Vrcholem obou dní pak budou tři autentické rytířské turnaje 
s dřevci.

Číslo dne: 30Přibližně tolik dní bude od soboty zcela vyloučen provoz na železniční lince S6 v trase Praha-Smíchov – Rudná u Prahy – Nučice – Beroun. Důvodem je pokračující modernizace trati, která bude sloužit pro odklony vlaků během připravované modernizace hlavní trati Praha – Beroun.