Oficiální uvedení hřišť do provozu se uskuteční dne 23. června. První ze zrekonstruovaných hřišť je umístěno v parku Židovské pece a druhé v ulici Pod Lipami. Lidé na nich naleznou venkovní posilovací stroje, hrací prvky pro děti, opravené přístupové cesty a nový mobiliář.

Projekt smíchovské čtvrti se představí veřejnostiFirma Sekyra Group ve spolupráci s magistrátem a pátou městskou částí připravily veřejnou prezentaci projektu Smíchov City. Lidé se můžou podrobnosti o chystané nové čtvrti dozvědět 29. června od pěti hodin odpoledne v sále zastupitelstva Prahy 5. Setkání se zúčastní kromě investora i zástupci petice proti výstavbě.

Radnice plánuje svůj rozvojNa příštích šest let má sedmá městská část svůj strategický plán rozvoje. Přijali ho minulý týden zdejší zastupitelé. Dokument plánuje rozvoj jednotlivých oblastí důležitých pro kvalitní fungování městské části, práce na něm začaly v červenci roku 2015. Do přípravy byli zapojeni také občané prostřednictvím veřejných projednání či online ankety a dotazníků.

Kam za kulturou

S úsměvemIntelektuální kabaret Jana Vodňanského v kavárně Cafeidoskop v Lazarské nabízí další novinku jeho tvorby. Hostem večera S úsměvem bytového jádra (navazujícího na jeho legendární projekt S úsměvem idiota)bude 20. června Hana Navarová, členka divadla Sklep, jež skládá hudbu k Vodňanského textům a také je s ním zpívá. Svéráznou interpretací dodává další mezigenerační rozměr a ozvláštnění Vodňanského stylu. Večer začíná v 19.30 hodin. 

Co je nerissimoTři roky po debutovém albu Still Smiling se Teho Teardo a Blixa Bargeld vracejí. 18. září představí v Paláci Akropolis nové album Nerissimo. Vstupenky budou k dispozici od 13. června v předprodejních sítích Ticketpro a Goout a v pokladně Paláce Akropolis. Blixu a Teha s kapelou bude ještě doprovázet smyčcové kvarteto.

Vzpomínka na Vlado MülleraV pondělí je to dvacet let, co zemřel Vlado Müller, charismatický slovenský herec, který má na divadelním i filmovém kontě desítky rolí. Děti jej znají jako hajného Horynu ze seriálu Přátelé zeleného údolí, dospělým asi nejvíc utkvěl v paměti v roli neústupného kaprála Hoferika z protiválečného filmu Signum Laudis. Jeho synem je zpěvák Richard Müller.

Klasika pod širákemČeská filharmonie zve na tradiční koncert pod širým nebem, kterým završí svou jubilejní 120. sezonu. Uskuteční se 22. června od 20.20 na Hradčanském náměstí v Praze, vstup je zdarma. Letos budou moci návštěvníci koncertu i diváci živého televizního přenosu na ČT Art přispět dárcovskými DMS zprávami a finančními dary na podporu vzdělávání dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí prostřednictvím Lepší školy pro všechny. 

Čtěte také: Lidé mají říci, jak zlepšit Prosecké skály