Skutečný počet neplatičů je výrazně vyšší, než uvádí policejní statistiky. Vliv na statistiky mají socioekonomické ukazatele a také počet sociálně vyloučených lokalit, jejich počet se v republice za poslední desetiletí zdvojnásobil. Cílem asociace je snížit počet těch, kteří se bojí hlásit o práva.

Karel Gott: Vracím se opět do životaNádorové onemocnění zpěváka Karla Gotta podle pátečních vyšetření zcela vymizelo. V péči lékařů byl od loňského listopadu, kdy oznámili, že u něj diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. „Mám obrovskou radost, protože výsledky posílily mou naději, že se vracím do života. Nyní mě bude čekat velmi důležitá rekonvalescence. Pravidelně budu docházet na kontroly v nemocnici, ale na co se těším nejvíc, je, že pozvolna začnu s hlasovou rehabilitací. Právě s ohledem na mé onemocnění musím zvážit, kam až budou moje síly stačit," uvedl Gott ve svém prohlášení. Více se dočtete ZDE.

Architekt vstoupil in memoriam do Síně slávyStavovské divadlo v Praze bylo v sobotu svědkem vyhlášení nejlepších designérů za minulý rok - Czech Grand Design 2015. Prestižní ocenění převzali autoři celkem v jedenácti kategoriích. Absolutní vítězkou se stala módní návrhářka Liběna Rochová, do Síně slávy vstoupil in memoriam architekt a designér Bořek Šípek. Objevem roku jsou Držmíšková a Hák. Více se dočtete ZDE.

Televize nabídne zákulisí první scényNový dokumentární miniseriál Národní divadlo, jak jej neznáte, bude od pondělí 21. března každý den ve 20.18 hodin vysílat ČT art. Šestnácti krátkými pohledy do zákulisí naší první scény diváky provede herečka Taťjana Medvecká.

Tango představí uruguayský barytonistaV rámci cyklu Operní hvězdy jinak se představí se svým souborem Rojotango slavný operní uruguayský barytonista Erwin Schrott. Koncert se uskuteční v pondělí 5. prosince ve Smetanově síni pražského Obecního domu a program nabídne latinskoamerické tango. „Tango je odrazem mé duše a v mém srdci má pevné místo," uvedl třiačtyřicetiletý barytonista, jehož projekt Rojotango se stal hitem na pódiích na Salcburském festivale, na Budapešťském jarním festivale či v operním domě v Los Angeles.

Trojka spustí úklidovou aplikaciTřetí městská část v Praze od začátku dubna spustí webovou aplikaci Čistá Trojka, jejímž prostřednictvím bude mít každý občan možnost online nahlásit nepořádek ve svém okolí, neodklizený sníh, poškozený mobiliář, nevyvezený odpad a podobně. „Typickým hlášením může být oznámení černé skládky, informace o nefunkčním veřejném osvětlení, poškozeném městském mobiliáři nebo jakýkoliv jiný dotaz vztahující se k veřejnému prostoru městské části," vysvětlil místostarosta trojky Jan Materna. Doplnil, že pokud se novinka ujme, bude radnice uvažovat i o aplikaci pro mobilní telefony.

Lidé si připomněli výročí okupaceVíc než stovka lidí se v sobotu sešla u Petschkova paláce na shromáždění proti fašismu a neofašismu. Akci pořádali komunisté při příležitosti 77. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Akci narušili dva muži, kteří se snažili rozpoutat šarvátku, policie je však odvedla. Více se dočtete ZDE.

Na ulici budou stát šachové stolkyKřest dvou veřejných šachových stolků se v pondělí 21. března uskuteční na území sedmé městské části v Praze. Zájemcům budou sloužit na Řezáčově náměstí a v parčíku v Tusarově ulici. Jejich provoz bude zahájen šachovým turnajem, který se uskuteční od 16 do 18 hodin paralelně na obou místech. Hrát se bude vyřazovacím systémem a nakonec se uskuteční finále vítězů z obou lokalit.

HolKa druhý rok vypluje z HolešovicPo loňském úspěchu i letos spojí vltavské břehy Holešovic, Štvanice a Karlína přívoz zvaný HolKa. Na řeku slavnostně vypluje ve čtvrtek 24. března, podle řádného jízdního řádu začne jezdit na velikonoční Velký pátek 25. března. Šestý pražský přívoz od srpna do října roku 2015 svezl téměř 20 tisíc lidí. Loď se stane součástí pražské integrované dopravy, bude zde tedy platit jízdné MHD. Více se dočtete ZDE.

V Mořském světě otevřou i o svátcíchNa pátek 25. března i sobotu 26. března si pracovníci Zoo Mořský svět v pražských Holešovicích připravili speciální sváteční program. Kromě ukázek krmení vybraných živočichů je připraveno pro zájemce i populární malování na obličej. V pátek se návštěvníci mohou těšit na ukázku krmení žraloků nebo odranců pravých, v sobotu je potom připraveno krmení ve velké nádrži Bounty. Otevřeno je na Velký pátek a Velikonoční pondělí od 8.30 do 18 hodin, o víkendu od 9 do 19 hodin. Více se dočtete ZDE.

Loko Vltavín spasil střídající JandaTomu se říká šťastná ruka. Až do závěrečné půlhodiny duelu s Dobrovicemi přišel posílit útok Vltavínu Ondřej Janda. V nastaveném čase se pověsil do vzduchu a ukázkovou hlavičkou rozvlnil síť Středočechů 2:1. „Věřit se má vždycky, dát podobný gól je ale obrovská klika," neskrýval trenér Loka Radek Kronďák. Trochu té 'mušky zlaté' si holešovičtí za neutuchající bojovnost zasloužili. „Držení míče jsme měli 70 procent, spálili čtyři stoprocentní šance. Soupeři naopak skórovali z jediné příležitosti," kroutil hlavou první muž domácí lavičky, jenž označil body za zlaté. „Už v Domažlicích jsme ztratili zápas. Naše cíle jsou nejvyšší. Další zaváhání, navíc doma, by pro nás znamenalo obrovskou komplikaci," dodal Radek Kronďák.

Hokejová Slavia je v baráži o extraliguHokejisté pražské Slavie jsou prvními postupujícími z 1. ligy do baráže o extraligu. České Budějovice vyřadili v semifinále play-off 4:0 na zápasy, v sobotu je zdolali 2:0. Doplnili tak jistého účastníka čtyřčlenné skupiny o dvě místa v nejvyšší soutěži, poslední tým extraligy Karlovy Vary. Slavia odehrála semifinále famózně: ve čtyřech duelech s Budějovicemi, jež v základní části skončily výš, obdržela pouhé tři branky. Více se dočtete ZDE.

Kapela Lucie má nový klipHudební skupina Lucie v těchto dnech představuje nový videoklip ke skladbě Amerika. Byl natočen v průběhu jejích deseti koncertů na turné v roce 2014. Letos v červnu a červenci Lucie vystoupí na třech exkluzivních koncertech pod širým nebem v Plzni, Brně a Praze a jednom halovém v Bratislavě. Vstupenky jsou k dispozici v sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticketportal.sk.

Nejrychlejší internet v Česku je v PrazeNejrychlejší bezdrátové připojení Wi-Fi mají uživatelé v Praze a Jihočeském kraji, naopak nejpomaleji surfují v Karlovarském a Pardubickém kraji. Rozdíl v průměrných rychlostech je 50 procent respektive šest Mbit/s. Vyplývá to z měření serveru DSL.cz.

Řevnice nabízí kompostéry zdarmaLidé z Řevnic mají možnost získat zdarma zahradní kompostéry. Stačí, aby absolvovali školení o domácím kompostování, které se uskuteční v úterý 22. března v 18 hodin v řevnickém kině. Při školení se jeho účastníci kupříkladu dozvědí, jaká jsou specifika domácího kompostování, či jak je celý proces rychlý. V případě zájmu pak lze požádat o kompostér i na podatelně městského úřadu. Nabídka kompostéru je díky tomu, že se město pro letošní rok rozhodlo požádat o dotaci na jejich nákup.

Počet viróz v kraji nadále klesáHygienici ve středních Čechách zaznamenali v porovnání s minulým týdnem mírný pokles počtu nemocných s akutními respiračními infekcemi, a to o 2,6 procenta. Celková nemocnost tak činila 1 247 případů na sto tisíc obyvatel. Počet nemocných virózou poklesl ve všech věkových skupinách nad 15 let. „Nejvyšší nemocnost je hlášena v okresech Příbram a Kutná Hora, nejnižší v okrese Kladno a Kolín," uvedla vedoucí Protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Lilian Rumlová. Od začátku chřipkové sezony 2015/2016 evidují krajští hygienici 31 závažných případů a devět úmrtí v souvislosti s onemocněním chřipkou.

O Velikonocích se oteplí, pršet nemáDo Velikonoc vydrží teploty přibližně na dlouhodobém průměru, maximální denní teploty se budou pohybovat většinou pod deseti stupni Celsia. Oteplovat by se mělo kolem svátků, v týdnu po Velikonocích by mohlo být kolem 13 stupňů Celsia. Poté se opět mírně ochladí. Srážek bude v následujících čtyřech týdnech jako obvykle, nebo méně. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Dobrá zpráva pro PražanyPopulární zpěvačka a šansoniérka Eva Olmerová bude mít v Praze 6 svoji pamětní desku. Slavnostní odhalení se uskuteční v pondělí 21. března od 17 hodin v Eliášově ulici. Deska byla vyrobena z nerez oceli a její výroba a osazení stálo celkem 160 tisíc korun. Na zpracování návrhu památníku byla vypsána v říjnu loňského roku výtvarná soutěž, jako vítězný byla vybrána práce brněnského umělce Dušana Váni.

Číslo dne: 500Pět set lidí využilo v sobotu možnost prohlédnout si v rámci dne otevřených dveří pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu v Praze Komořanech. Největší zájem měly děti o zvířátka, jako jsou larvy, broučci nebo mušličky, pomocí kterých meteorologové zjišťují čistotu vod.