Pro autobusy dopravní podnik zřídí speciální zastávku. Noční provoz zajistí náhradní autobusová doprava X56.

Lidé by neměli stoupat na led na BerounceLed na řece Berounce v Radotíně není dostatečně pevný. Město varuje občany, aby nevstupovali na zamrzlou plochu řeky. Ve čtvrtek se zledovatělá hladina prolomila pod chlapcem. Několik dětí si na tam hrálo a led pod jedním z nich praskl. Díky rychlé reakci kolem-jdoucích je chlapec v pořádku. Zavolali strážníky, kteří chlapce předali rodičům.

Milovníci přírody se vypraví za vodními ptákyZájemci o přírodu od dětského věku po seniory se v sobotu dopoledne mohou vypravit na organizovanou procházku podél Vltavy. Exkurzi na ptačí zimoviště v oblasti Podhoří pořádá při příležitosti Světového dne mokřadů Toulcův dvůr a Česká společnost ornitologická. Právě její členové Jirka a Vlaďka Sládečkovi se stanou průvodci, kteří představí zimní hosty na řece. Účastníci exkurze vyrazí z Troje v 10 hodin. Sejdou se na konečné stanici autobusové linky číslo 112 poblíž hlavního vchodu do zoologické zahrady. Akce je zdarma a vyplatí se vzít s sebou i dalekohled.

Sociální bydlení získá radnice za symbolickou cenuDvanáctka koupí sociální byty za symbolickou cenu. Bývalé starostce Daniele Rázkové se podařilo vyjednat smlouvy, díky kterým bude možná koupě dvou sociálních bytů, každý z nich za cenu deset tisíc korun. V polovině roku by měl být dokončený projekt s názvem U Cukrovaru, kde se byty nacházejí. Jedná se ubytování typu ateliér. Objekty bude Praha 12 nabízet k pronájmu obyvatelům, kteří prokážou sociální důvody, lidem, kteří se nacházejí v mimořádných situacích. Tento typ sociálního ubytování by měl pomoci rodinám, které potřebují pomoc se začleněním do společnosti a vhodného prostředí. Podmínky pro poskytnutí bydlení jsou uvedeny ve smlouvách, stejně jako skutečnost, že byty nesmí město poskytnout svým zaměstnancům.

Sparta odletěla na soustředění. Mustedanagič zamířil do DuklyFotbalisté Sparty odcestovali na druhé soustředění ve Španělsku. Do Valencie odletěly všechny opory, chyběl však talentovaný bosenský záložník Zinedin Mustedanagič, který bude do konce sezony hostovat v Dukle. Ve sparťanské výpravě byl i sedmnáctiletý Christian Frýdek, stejně jako jeho starší bratr a reprezentant Martin, který se koncem minulého roku podrobil dvěma operacím kolena. V Praze naopak zůstal záložník Ondřej Zahustel, jenž má za sebou operaci kotníku. Po návratu z mistrovství Afriky se k týmu během soustředění připojí i obránce Costa. Sparta bude ve Španělsku až do 8. února a ve Valencii odehraje zápasy se Sturmem Štýrský Hradec, Ferencvárosem a Zenitem Petrohrad.

Kam za kulturou

Příliš mnoho zubůNejdůležitější díla dvou klíčových privátních sbírek. Právě ty ode dneška představuje Museum Kampa ve svých výstavních prostorách. Návštěvníci známé galerie mají nyní unikátní příležitost zhlédnout na jednom místě více než 200 exponátů osmdesáti šesti autorů jako například dnes již legendárního Václava Boštíka, Jiřího Koláře, Mikuláše Medka nebo Adrieny Šimotové. Výstava nazvaná Příliš mnoho zubů propojuje dvě důležité sbírky, a sice tu patřící Medě Mládkové a Galerii Zlatá husa.

Dohazovačka na FidlovačceJe třeba milovat život, abychom jej mohli žít, a je třeba život žít, abychom jej mohli milovat to je nejen heslo amerického dramatika Thorntona Wildera, ale souvisí i s jeho hrou Dohazovačka, jejíž reprízu uvede Divadlo Na Fidlovačce 1. února v 19.30 hodin. Vždyť právě dobrodružství jako taková jsou jejím ústředním tématem. Nejen titulní postava, ale i mnohé další, se rozhodnou trochu si užívat.

Simple Plan na AerodromuK již dříve ohlášeným Linkin Park přibyly na seznamu festivalu Aerodrome další velké hudební hvězdy. Svou účast na přehlídce, která se uskuteční 11. června na Letišti Letňany, potvrdili Simple Plan, Machine Gun Kellyho, Enter Shikari a Royal Republic.

Karel Gott v nové showAni po prodělané závažné chorobě Karel Gott nezahálí. Ba na-opak. Brzy bude opět k vidění na televizních obrazovkách. Objeví se na kanálu Nova, který 18. února odvysílá premiérový díl zábavného pořadu Chart Show. Jeho prvním hostem bude právě Karel Gott. Pořadem, jehož základem jsou žebříčky nejúspěšnějších hitů, bude Libor Bouček.

Rusalka na cestěČeskou republiku poprvé v historii opustí jediný autentický notový záznam opery Rusalka Antonína Dvořáka. Vydá se na cestu do USA. Zamíří sem kvůli výstavě konané v Českém národním domě v New Yorku, jejímž má být hlavním tahákem. Přehlídka se rozběhne 2. února a potrvá tři týdny. Unikátní záznam do USA zapůjčilo Národní muzeum. Návštěvníci na výstavě uvidí také další zajímavé předměty.

Čtěte také: Hygienici změří hladinu hluku pumptrackové dráhy