Kromě speciálního bubenického programu budou moci lidé navštívit místo dotčené dramatickou minulostí, odkud bylo během 2. světové války deportováno na padesát tisíc občanů a rozhodovalo se zde o zásadní proměně kulturní identity Prahy.United Islands of Prague letos oživí hudbou také Kinského zahradu, Kampu či Střelecký Ostrov a Janáčkovo nábřeží. Na festivalu vystoupí více než 100 evropských kapel a talentovaných hudebních interpretů ze zemí, jako je Dánsko, Německo, Irán, Nizozemsko, Litva, Chorvatsko, Rakousko, Polsko, Slovensko, Portugalsko, Estonsko a další.

Mezi nejzajímavější interprety letošního ročníku patří velká naděje německé hudební scény, zpěvák a multiinstrumentalista L'Aupaire, temně melancholické severské trio Get Your Gun, rakouská elektro-popová formace Leyya a také jedna z nejzásadnějších postav blízkovýchodní undergroundové hudební scény libanonský hudební producent Zeid Hamdan, který vystoupí s egyptskou zpěvačkou Maii Waleed. Z domácích interpretů zavítá na jedno z pěti pódií ostrovního festivalu například Monika Načeva, Emma Smetana či čtveřice Piano.

Antoníny oslaví i jízda traktorem
Antonínská pouť na Točné se uskuteční v sobotu od 9 hodin v centru obce. Program bude neoficiálně zahájen již o půl hodiny dříve vyzváněním zvonů k poutní bohoslužbě, která je připravena u křížku v ulici Branišovská. V následném programu, trvajícím až do 18 hodin, se mohou návštěvníci těšit na průvod mažoretek, divadlo, vyhlídkovou jízdu traktorem, koncerty i různé soutěže a hry. Příchozí nepřijdou ani o tradiční vypouštění balónků, které je naplánováno na půl třetí odpoledne.
Točná od 9 do 18 hodin

Piknik podpoří sousedské soužití
Nejsme si cizí je název komunitně-kulturní akce, která se v sobotu uskuteční v Centrálním parku Prahy 13 poblíž Kuželkárny. Piknik s kulturním programem je zaměřen na podporu soužití obyvatel třináctky s cizinci na městské části. Součástí akce je multikulturní kuchařská show a ochutnávka národních specialit. K zapůjčení budou i grily zdarma, stačí si donést vlastní suroviny.
Centrální park Prahy 13  11. 6., od 14 hodin

Sustainability day
Vůbec první festival udržitelného životního stylu Sustainability Day bude hostit už toto neděli Radlická kulturní sportovna. Návštěvníci se mohou těšit na trhy, workshopy i živou hudbu. Na programu jsou také filmové projekce. Na své si přijdou mimo jiné příznivci městského zahradničení. Inspiraci nabídne americký film Plodná města z mezinárodního filmového festivalu Země na Talíři. Po promítání se o své tipy, jak kompostovat ve městě, podělí Lucie Matoušková Lankašová z organizace Kokoza. Sustainability Day pořádají Greenglasses a Nové trhy.
Vstup je zdarma. 12. 6.,  11 až 18 hodin  Radlická kult. sportovna

Kam za kulturou

RESORT
Do Vršovic na Janáka
Divadlo Mana ve Vršovicích zve v úterý 14. června 19.30 na komponovaný večer Pavel Janák extravagance české architektury. Život a dílo známého českého architekta, urbanisty a autora rekonstrukcí, včetně úprav Pražského hradu po Plečnikovi přiblíží Zdeněk Lukeš, historik architektury.

VÝSTAVA
Osudy Strakovy akademie
Strakova akademie slaví významná výročí unikátní fotografickou výstavou u příležitosti 240. výročí vzniku nadace hraběte Straky a 120. výročí postavení budovy Strakovy akademie. Ta je nyní široké veřejnosti známa jako sídlo Úřadu vlády České republiky. Původně byla určena nemajetným synům českých šlechtických rodů.

KONCERTSlade se vracejíSlade, jeden z vůdčích představitelů glamrocku, se na podzim vrátí do České republiky. Po úspěšném vystoupení v brněnském Bobycentru v roce 2014 zahraje tato čtyřčlenná formace 22. října ve Velkém sále Lucerny. Večer zahájí kapela Turbo, která letos slaví 35 let na scéně. Vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketpro

KLIPLucie Bílá HANANatáčení klipu k titulní písni nového alba Lucie Bílé HANA probíhalo ve zpěvaččině nejbližším prostředí středočeských Otvovicích. Ve třech a půl minutách Lucie nechá nahlédnout do svého soukromí, do míst, která má ráda a která pro ni znamenají zázemí. „Klip k písničce Hana je má srdeční záležitost. Točili jsme v místech, kde jsem prožila dětství, kde jsem poprvé zpívala na jevišti a kde jsem v sobě našla lásku ke svému povolání," říká Lucie Bílá. Na dny 5. a 6. listopadu připravila zpěvačka velké koncerty Fifty Fifty v O2 areně.

KURZY ZPĚVUV zámku Liteň i s Kateřinou KněžíkovouTaké pátý ročník Festivalu Jarmily Novotné láká mladé pěvecké naděje k účasti na interpretačních kurzech do někdejšího sídla legendární pěvkyně. Pořadatel, nezisková organizace Zámek Liteň tak kromě oživování jména Jarmily Novotné má na zřeteli další ze svých předsevzetí podporu mladých umělců ve společnosti čelních osobností operního oboru Kateřiny Kněžíkové, Markéty Cukrové a Zdeňka Klaudy. Na poslední večer 19. srpna je naplánováno společné vystoupení na koncertu určeném i veřejnosti.

SKULPTURYOcelový světNádvoří Novoměstské radnice osvěžila kolekce zajímavých děl V rámci probíhajícího sochařského festivalu Sculpture Line jsou tu vystavena díla sochaře Michala Trpáka pod názvem Andělé moře. Ocelové exponáty zpestřující návštěvníkům procházku nádvořím budou vystaveny do konce září.

Prohlídka studií Českého rozhlasuČeský rozhlas láká návštěvníky na exkluzivní prohlídku studií, která jsou veřejnosti běžně nepřístupná.
Vinohradská 12, Praha 2 od 19 hodin

Výprava do světa rostlinVydejte se s námi za poznáním životních procesů rostlin a jejich DNA skze interaktivní workshop. Navíc vás čeká soutěž, jejíž výherci si na den mohou vyzkoušet práci v laboratoři.
Galerie Věda a umění  Vodičkova 792/40 od 19 hodin

Street art před muzeemV Hlavní budově Muzea hlavního města Prahy se bude sprejovat. Zájemci si vyzkouší tvorbu se spreji a vytvoří si vlastní graffiti pod vedením známé designerky a fotografky Jitky Kopejtkové a malíře Petera Herera.
Muzeum hlavního města Prahy Na Poříčí 52, Praha 8 od 19 hodin

Zpřístupnění muzea a krypty a promítáníNárodní památník hrdinů heydrichiády zpřístupní muzeum a kryptu. V průběhu noci mohou návštěvníci shlédnout dvacetiminutový dokumentární film o atentátu na Heydricha s názvem SS-3. Promítání začíná v 19.00 a opakuje se vždy po dvaceti minutách.
Národní památník hrdinů heydrichiády Resslova 9, Praha 2 od 19 hodin

AfterParty v MeetFactoryPříznivci muzejního bdění si mohou Pražskou muzejní noc prodloužit až do 3 hodin na Afterparty v MeetFactory. V rámci večera vystoupí M.E.S.H (DE), KABLAM (SE/DE), Why Be (KOR/DE) a TOLE (DE/CZ).
MeetFactory Ke Sklárně 15, Praha 5 od 23 hodin

Promítaní filmu Jimi HenrixFilm tvoří vyprávění jeho rodiny a blízkých přátel a také takových hvězd jako jsou Eric Clapton nebo Mick Jagger, kteří se podělí o své vlastní vzpomínky na největšího rockového kytaristu všech dob. Galerie Lucerna Prostor pro současné umění
Štěpánská 6, Praha 1 od 20 hodin

Restaurátorský ateliérNávštěvníci mají jedinečnou možnost navštívit restaurátorský ateliér, kde je odborné pracovnice zasvětí do svého umění.
Lapidárium Výstaviště 422, Praha 7 od 19 hodin

Čtěte také: KRÁTCE: Do konce roku se může v centru objevit kontejner se záchodem