Po stavbě nákupního centra v roce 2000 se sousoší přesunulo na zastávku Depo Hostivař. „Sousoší rodiny bylo dlouhou dobu součástí Flory, myslím, že si zaslouží, aby se vrátilo na své původní místo,“ myslí si starosta Jiří Ptáček.

Přispějte dětem na obědy
Praha 7 zaplatila v 1. pololetí školní obědy celkem 47 dětem, jejichž rodiče se ocitli v tíživé finanční situaci. Prostředky získala z transparentního účtu obědového konta, z něhož odčerpala přes 95 tisíc korun. Úřad předpokládá, že pro druhou polovinu školního roku bude potřeba ještě vyšší suma, a proto shání dárce, kteří by přispěli. Zájemci mohou zaslat jakoukoli částku, číslo transparentního účtu je zveřejněno na webu radnice.

Uctili oběti bombardování
Lidé si připomněli 74. výročí spojeneckého náletu, který si v Praze 2 vyžádal mnoho obětí. Piety se zúčastnili také zástupci Jednoty československé obce legionářské a také zástupci spolku Vltavan. Tragický nálet byl důsledkem chyby v navigaci, protože skutečným cílem bombardování byly německé Drážďany.

Hledají se pomocníci k volbám
Úřad Městské části Praha 14 hledá členy okrskových volebních komisí. Doplňující volby do Senátu a Parlamentu ČR se konají ve dnech 5. a 6. dubna 2019, v případě konání 2. kola voleb ve dnech 12. a 13. dubna.