Větší ohlas diskutujících než názor Udženiji na EET vyvolal fakt, že se konverzace odehrává v autě jedoucím po cestě vyhrazené pro kola. Na svém profilu video spolu s ironickou montáží sdíleli také pražští piráti.„To myslíte vážně? Nadáváte na šikanu a jezdíte autem po cyklostezce? Kdo tohle vymyslel?" komentuje klip Jan Látal. Podobně to vidí i Honza Kuliš. „Pokud stroje a technologie nemají šikanovat lidi, jak tvrdíte, proč těm lidem potom jezdíte přes celou cyklostezku autem?!" ptá se. Zdroj: Facebook Alexandry Udženiji

Senátoři za pražské obvody chtějí spojit sílySenátoři a senátorky, kteří zasedají v horní komoře parlamentu za pražské obvody, založili neformální diskuzní fórum. Jeho cílem je diskutovat o problémech hlavního města a přicházet se společnými návrhy ke zlepšení života v metropoli. Do fóra se zapojilo osm pražských senátorů a senátorek: Zuzana Baudyšová, Václav Hampl, Renata Chmelová, Ladislav Kos, Václav Láska, Libor Michálek, Jiří Růžička a Eva Syková. Účastníci se na prvním setkání shodli na tom, že se v budoucnu zaměří na oblasti dopravy, metropolitního plánu, životního prostředí nebo sociálního bydlení.

Radnice odhalila pamětní deskuDům v Podskalské ulici nově zdobí pamětní deska věnovaná bývalé příslušnici Britského královského letectva Joy Turner-Kadečkové. Radnice Prahy 2 nechala desku zřídit u příležitosti nedožitých 95. narozenin čestné občanky. Nositelka řady medailí zemřela v roce 2006.

Kam za kulturou

Čtvrtstoletí Daniela HůlkyNeuvěřitelných 25 let na české scéně letos slaví muzikálový zpěvák, herec, dobrodruh, cestovatel a milovník zvířat, Daniel Hůlka. Pro fanoušky proto na konec roku přichystal velký dárek koncert Daniel Hůlka 25 let. Vystoupení proběhne 9. prosince od 19 hodin ve Foru Karlín. Na pódiu se objeví i vzácní hosté. Těšit se zájemci mohou na kytaristu Lubomíra Brabce nebo na pianistu Martina Radu.

Zahrada umění Jiřího TrnkyJméno Jiřího Trnky bývá obvykle spojováno s loutkovým a kresleným filmem nebo s ilustracemi dětských knih. Že slavný plzeňský rodák vytvořil také hodnotné malířské dílo, se nyní snaží ukázat v Galerii Moder-na na Masarykově nábřeží. Až do 15. ledna zde probíhá přehlídka Zahrada umění, jejíž jádro tvoří Trnkovy obrazy a kresby.

Pocta Arnoštu LustigoviOd narození spisovatele Arnošta Lustiga uplyne 21. prosince devadesát let. Osobnost a dílo věhlasného spisovatele, který zemřel před bezmála šesti lety, připomene kulturní projekt nazvaný AL90. Akce pořádaná autorovou dcerou Evou Lustigovou nabídne sedm premiér z oblasti literární, divadelní, filmové, rozhlasové i výtvarné.

Čtěte také: Modré zóny budou platit i přes svátky