Peking nakonec smlouvu, která měla zoologické zahradě zajistit i exemplář pandy, vypověděl. Kdy do Prahy luskoun přijde, chce primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dohodnout v lednu, až přijede tchajpejský starosta. Hledejte s Pražským deníkem jméno pro luskouna. Své návrhy posílejte e-mailem na redakce.prazsky@denik.cz.

Město posílá poslancům návrh na snížení daní
Pražští zastupitelé se rozhodli využít své právo navrhovat zákony a včera schválili, že požádají sněmovnu o přijetí normy, která sníží lidem daně související s bydlením. Daňový balíček by mohl srazit cenu nemovitostí až o statisíce korun. Konkrétně se jedná o návrh na zrušení 4% daně z nabytí nemovitosti, snížení DPH z pořízení bytu z 15 na 10 procent a rozšíření daňových úlev v případě pořízení bydlení pro vlastní potřebu, a to jak u vlastnického, tak u družstevního bydlení. 

Penta získala nemocnici v Roudnici nad Labem
Společnost Penta Hospitals CZ podepsala smlouvu o převzetí nemocnice v Roudnici nad Labem. Dokud nezíská souhlas antimonopolního úřadu, nebude do chodu nemocnice nijak zasahovat. Cenu ani jedna strana nezveřejnila. Pro Pentu (majitele vydavatelství VLM) má nemocnice strategickou polohu a pro akvizici hovořila i snadná dostupnost z hlavního města. Nemocnice je proto populární i mezi pacienty z Prahy.