Budově původně hrozila demolice, po protestech místních se radnice rozhodla pro opravu. Podoba fasády z roku 1837, kdy byl dům postaven, bude zachována. Stavba od druhé poloviny 80. let 20. století sloužila jako sklad barev a laků.

Farmářské trhy na Tylově náměstí. Hledá se nájemce
Městská část Praha 2 vyhlásila minulý týden soutěž o pronájem prostor na provozování farmářských trhů na Tylově náměstí. Tržiště by mělo mít maximálně 22 stánků, jasně deklarovanou skladbu sortimentu a pevná pravidla provozu, parkování i údržby veřejného prostranství.

Na poliklinice vzniklo nové kožní oddělení
V nedávno zrekonstruované poliklinice v ulici Františka Křížka se otevře nové kožní oddělení. Lékaři ošetří první pacienty v pátek 1. února. Od tohoto data bude také možné se telefonicky objednat na čísle 270 005 648.

ČZÚ je „nejzelenější“ škola
Česká zemědělská univerzita uspěla v mezinárodním srovnání v ohleduplnosti k životnímu prostředí. V celosvětovém žebříčku „zelených univerzit“ skončila 46. a nejvýše v rámci Česka. Nejlepší hodnocení získal univerzitní kampus v Suchdole za systém třídění odpadů a program redukce plastů. Hodnotitelé ocenili i např. zelené střechy a mokřad, který v areálu zachytává vodu a slouží k výzkumu i výuce.

Přistaví kontejnery na objemný odpad
Úřad Prahy 7 zveřejnil harmonogram, podle něhož budou v ulicích přistavovány kontejnery. Kompletní výčet míst a dat svozu je uveden na webu městské části, kontejner je k dispozici vždy od 16 do 20 hodin. Zástupci městské části prosí obyvatele sedmičky, aby věci na vyhození nenosili dříve, než bude kontejner v ulici přistaven. 

S běháním na Vypichu pomůže Neumannová
Na Vypichu je od pátku otevřen pro veřejnost Skipark Praha, běžkařský okruh s technickým sněhem. Milovníci běžek jej mohou využívat denně od 8.00 do 21.00 hodin zdarma. Je možné si zde zapůjčit běžecký komplet. Ode dneška fungují bezplatné kurzy pro školní děti pod vedením Kateřiny Neumannové. Na ně se školy musí předem přihlašovat. Délka okruhu je až 350 metrů.