Výstava bude zahájena v 18 hodin, posléze začne veřejná debata se zástupci vedení Prahy 8 o budoucnosti tohoto pomyslného centra Libně. Během celého dne se budou konat prohlídky Synagogy na Palmovce. Samotná výstava potrvá do 4. července.

Požár na balkoně spolykal desetitisíceRušnou noc na čtvrtek zažili lidé žijící v Jetelové ulici na Zahradním Městě. Půl druhé hodiny po půlnoci hořelo na balkoně bytu osmipatrového domu. Plameny zachvátily tamější vybavení i dřevěnou podlahu. Jednotce hasičů ze Strašnic zasahujících v dýchací technice se je podařilo zdolat během několika minut. Přesto nejsou následky zanedbatelné, vyšetřovatel příčin požárů pracující na místě odhadl způsobenou škodu na padesát tisíc korun.

Výstava o Praze v UNESCO se protáhneVýstava připomínající 25. výročí od doby, kdy bylo historické jádro Prahy zapsáno na seznam UNESCO, je prodloužena pro velký zájem veřejnosti do konce června. Velkoformátové fotografie, historické mapy a grafiky, které jsou součástí expozice, vidělo na Kampě během května desítky tisíc lidí. Mnohé z materiálu jsou vystavené vůbec poprvé. Čtvrtstoletí Prahy na seznamu UNESCO si připomíná metropole po celý rok, na podzim bude hostit konferenci, které se zúčastní zástupci českých i zahraničních měst, a budou hovořit o své zkušenosti s UNESCO. Pozvané jsou i Drážďany, které byly ze seznamu vyškrtnuty.

Sekání trávy omezí provoz parkoviště P+RJednička bude zavřená; jeďte na dvojku v sousedství. To pro sobotní ráno i dopoledne vzkazuje Technická sprána komunikací řidičům, kteří využívají odstavné parkoviště P+R na Černém Mostě. Plocha označená jako 1 bude mimo provoz od čtvrté ranní, obnoven provoz by měl být hodinu před polednem. Důvodem je sekání trávy.

Desítka bojuje proti hazarduDesátá městská část pravidelně kontroluje, zda není na jejím území nelegálně provozovaný hazard. Celní správa na podněty desítky provedla kontroly, při kterých zabavila sedmnáct herních automatů i finanční hotovost vyšší než sedmdesát tisíc korun. Dlouhodobě také dochází ke snižování počtu míst legálního hazardu. Oproti původním 140 místům, které byly v roce 2007 povolené, se dnes provozuje jen na čtrnácti a ty jsou jasně stanovené vyhláškou magistrátu.

Magistrát spustil ekologickou kampaňVedení města chce spolu s dopravci zlepšovat ovzduší v metropoli. V rámci opatření pro předcházení smogovým situacím tak město rozjelo projekt EkoLogis Jezdím čistě. Plánuje zahájit dialog s pražskými společnostmi v oblasti dopravy a logistiky. Firmy následně podepíšou deklaraci, v níž se zavážou ke snižování spotřeby svého vozového parku, vyškolení řidičů k šetrné jízdě či k respektování pravidel silničního provozu. Magistrát chce také se společnostmi řešit opatření pro snižování ekologické zátěže pramenící z dopravy.

Přístup do stanice Budějovická bude omezenNa dočasné omezení přístupu do stanice Budějovická na lince metra C upozorňuje dopravní podnik. Pravidelná údržba transformátoru v rozvodně si v neděli mezi pátou a desátou hodinou vyžádá uzavření vestibulu „jih". V uvedené době budou uzavřeny šikmá rampa od křižovatky ulic Budějovická a Antala Staška, pevné schodiště od polikliniky a radnice i přilehlá tři ramena podchodových schodů.

Kam za kulturou

Eco i Hakl na fotkáchPražská Galerie Výtoň otevřela komorní výstavu fotografií Richarda Klíčníka, redaktora nakladatelství Argo. Svým objektivem zaznamenával portréty známých osobností literárního světa, jako jsou Umberto Eco, Dan Brown, Emil Hakl nebo Miloš Urban. Na portrétní fotografii se autor zaměřuje posledních deset let, většinu osobností potkal při své práci v nakladatelství Argo. Výstava bude k vidění do 30. června.

Mamma Mia se vrátíMuzikál Mamma Mia! se exkluzivně vrací do Prahy během letních prázdnin. Legendární představení se stěhuje do Divadla Hybernia s kompletní a originální scénou i obsazením, které diváci mohli vidět po dobu dvou let v Kongresovém centru Praha. První představení se odehraje 13. července, celkem bude k vidění 32 uvedení inscenace napsané na motivy písní skupiny ABBA.

Skála expandujeVýstava František Skála Jízdárna, která je k vidění ve Valdštejnské jízdárně, se těší mimořádné pozornosti. Vidělo ji zatím na 35 tisíc lidí. V půli června se rozšíří i na Malostranské náměstí, kde bude odhalen Prastánek, jehož provozu se ujme známý pražský kavárník Ondřej Kobza. Slavnostní odhalení instalace se koná 15. června v 18 hodin.

close Víkendové akce od 3. června. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in