Zejména jde o vytvoření cestní sítě, která by navázala na cesty, které buduje sousední Praha 9. Lidé nyní mají říci, jak by se měla lokalita změnit. Dát mohou vědět na radnici do konce června.

Áčkofest zve na Střelecký ostrovRodiny s dětmi se mohou v sobotu od 10 do 22 hodin v rámci akce Áčkofest na Střeleckém ostrově zapojit do pohybových, hudebních a tvořivých dílen pro všechny věkové kategorie návštěvníků. Během odpoledne mohou děti zhlédnout dvě pohádky, večer se konají hudební koncerty. Celodenní program obohatí mimo jiné také pohybové hrátky pro děti a miminka s lektory A centra. K dispozici bude také festivalová tržnice, kde se prezentují především čeští výrobci hraček, handmade výrobků, kosmetiky a dětského sortimentu.

Duch Montmartru zavítá na šestkuPouliční výstava děl břevnovských a dalších výtvarníků se uskuteční v Památkové zóně Tejnka v sobotu od 14 do 20 hodin. Sousedé otevřou dvorky a pozvou ostatní na prohlídku obrazů, fotografií a šperků. Atmosféru uměleckého jarmarku doprovodí hudební a divadelní vystoupení a občerstvení ve francouzském stylu. Slavnost se koná v horní části ulice Za Strahovem.

Kbelští skauti mají výročíOslavy 80 let od svého založení ve Kbelích si dnes připomenou skauti. Událost proběhne v zálesácké klubovně v Centrálním parku Kbely od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Návštěvníci si kromě vzpomínek z příjemně stráveného dne odnesou Historický almanach kbelského skautingu. Současně si budou moci zakoupit pamětní pohlednici, odznak či přívěsek na klíče.

Nábor mladých fotbalistůVe Žlutých lázních proběhne nábor dětí do pražských fotbalových klubů spojený s dovednostními soutěžemi a miniturnajem mezi týmy. Účast přislíbily mimo jiné AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a FK Dukla Praha. Akce pod názvem „Staň se fotbalovou hvězdou, i Ty na to máš!" je určena pro děti od 4 do 14 let. Nábor se koná dnes od 14 do 18 hodin v prostorách Czech Fan Parku v areálu Žlutých lázní. Akce bude zakončena společným sledováním přímého přenosu zápasu Česko vs. Chorvatsko na velkoplošné obrazovce.

Na Karlově náměstí informují o rovnostiPondělní mezinárodní Den rovnosti žen a mužů připomíná už dnes informační stánek organizace Gender Studies na Karlově náměstí. Návštěvníkům je zde k dispozici právnička se specializací na pracovně právní oblast, hlavně na otázky návratu do práce po rodičovské dovolené. Poradenství je zdarma. Lidé se navíc dozvědí novinky z oblasti rovnosti pohlaví.

Lidé by měli ořezat větveObecní úřad Kamenice požádal občany, aby ořezali větve zasahující nad veřejné komunikace z jejich zahrad, a pomohli tak k bezpečnému průjezdu či výhledu na křižovatku. Ořezání větví je nutné provést do 30. června. Jestliže ořez nebude proveden, občané budou osobně kontaktováni úřadem. V kritických místech již nyní prořezaly větve zasahující do silnice technické služby obce.

Soutěž o novou pohledniciMěsto Odolena Voda vyhlašuje fotografickou soutěž „Nová pohlednice pro Čenkov, Dolínek a Odolenu Vodu". Soutěžní fotografii s minimálním rozlišením 5 Mpix v počtu maximálně tří kusů mohou zájemci zasílat do 30. června na e-mailovou adresu kulturnikomise@ odolenavoda.cz. Vybrané fotografie budou umístěny v místním zpravodaji a poté vystaveny.

Všechny chutě světaFood Festival aneb Všechny chutě světa se uskuteční zítra na zámku v Dobřichovicích od 10 hodin. Pro návštěvníky je připraveno více než 60 stánků s thajskou, gruzínskou, japonskou, africkou i francouzskou kuchyní a řadou dalších. Součástí festivalu bude také adrenalinový park. Vstupné je 100 korun a v rámci vstupu jsou přichystány pro příchozí zdarma kuchařky a grilovací koření.

Kam za kulturou

Lenny ohlašuje desku i turnéO výjimečně talentované Lenny nebylo chvilku slyšet. Teď ale přichází s novým singlem Hell.o, jenž podtrhuje výtečně zpracovaný videoklip. Vedle studia v Londýně navíc Lenny finišuje očekávanou debutovou desku Hearts, která by mě- la vyjít na podzim. Krátce po jejím vydání ji představí fanouškům i naživo na stejnojmen- ném turné, které začne 30. září ve Vratislavicích a skončí 30. října v pražském Lucerna Music Baru.

Ambientní popKapela Cigarettes After Sex se po vyprodaném koncertu v Chapeau Rouge vrátí v listopadu do Prahy. Jejich vystoupení proběhne 14. listopadu v Rock Café. Předprodej bude spuštěn dnes v 10 hodin. Cigarettes After Sex jsou skupina z amerického Brooklynu. Vznikli v roce 2008 v čele se skladatelem Gregem Gonzalesem. Zatím vydali dvě EP, která jsou tvořena snovými melodiemi ambientního popu.

La PutykaPražský novocirkusový soubor Cirk La Putyka se po šestiměsíčním zahraničním angažmá na podzim vrátí na svou domovskou scénu, Jatka78. Od září do prosince zde uvede kompletní trilogii Family Roots in Black Black Woods. Sezonu odstartuje 22. září premiéra inscenace Black Black Woods, zatím nejexperimentálnější projekt v historii souboru.

Pieta v MATuKino MAT připravilo ve spolupráci s Národním památníkem hrdinů Heydrichiády užitečnou filmovou vzpomínku. K 74. výročí boje parašutistů v chrámu Cyrila a Metoděje promítne tuto sobotu drama Jiřího Sequence Atentát o operaci Silver A i smutném dovětku v tomto kostele. Každý návštěvník představení bude mít po celý měsíc vstup do krypty kostela Cyrila a Metoděje v Resslově ulici zdar- ma. Projekce začíná v 18.30.

Wallander jinakNakladatelství Host přináší na trh devátý díl série případů komisaře Wallandera Pyramida, tentokrát v netradičním pojetí. Henning Mankell totiž přibližuje Wallanderovy začátky. První případ vraždy řeší Wallander coby jednadvacetiletý pochůzkář v Malmö, poté ho zastihneme jako mladého otce, čelícího na Štědrý večer nebezpečí, dále jako detektiva ve středním věku na pokraji rozpadu manželství a posléze jako samostatného vyšetřovatele, jenž řeší brutální vraždu místního fotografa.

Maratonci válíDokumentární seriál České televize Parta maraton bude bojovat na prestižní přehlídce evropských veřejnoprávních vysílatelů Creative Forum v Berlíně. Odborníci jej zařadili mezi 20 nejzajímavějších projektů letošního roku. Mezi nominovanými je například herní show Doctor vs Internet z produkce norské stanice NRK či živý streaming životů dvou filmařů Super Stream Me od nizozemského kanálu VPRO. 

Čtěte také: Pankrác hostí psí festival