Sedm z nich plánuje uvézt do provozu již letos. Nové vozy budou mít minimální kapacitu 110 cestujících. V současnosti slouží na letišti 21 vozů.

Centrum sociálních služeb získalo netradiční oceněníCentrum sociálních služeb v Praze 2 je prvním akreditovaným zařízením pobytových sociálních služeb v hlavním městě a třetí v rámci republiky. Zařízení prošlo náročnou akreditací a splňuje tak kritéria pro řízení a zvyšování kvality v oblasti zdravotní péče poskytované v domovech pro seniory. V rámci řízení muselo centrum projít sérií schvalování. Auditoři zkoumali například úroveň zabezpečení soukromí klientů při poskytování zdravotních úkonů, tvorbu individuálních plánů zdravotní péče, nabídku volnočasových aktivit, ale i na stravovací provoz zařízení. Příspěvková organizace městské části provozuje dva domovy pro seniory, v Máchově ulici a Jana Masaryka, spolu s pobytovou odlehčovací službou o kapacitě 70 lůžek.

Kam za kulturou

Jiří David ve Studiu HrdinůTaké divadelní prostory se v posledních letech staly místem, kde se pořádají zajímavé výtvarné přehlídky. Jednu takovou bude hostit Studio Hrdinů, které se snaží propojovat expozice se svými divadelními projekty. 3. února bude ve studiu zahájena výstava Jiřího Davida Jsem to co vy, jež volně reaguje na inscenaci Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny. Jádrem přehlídky jsou Davidovy fotografie.

Hračka pro Peer GyntaDivadlo na Vinohradech uvede 17. března premiéru inscenace Peer Gynt. Zájemcům nabízí možnost stát se spolutvůrci scény k připravované hře. Stačí jediné přinést jakoukoli hračku. Ty se následně stanou součástí scénografie Peer Gynta.

Fotobudka bodovalaČeskému designu se stále častěji daří prorazit za hranicemi naší vlasti a vydobýt si úspěchy ve světě. Takovým příkladem může být fotobudka na party a firemní akce společnosti Fotonaut. Ta v uplynulých měsících posbírala několik prestižních cen. Bronz si odnesla z losangeleského International Design Award a stříbro z italské soutěže A'Design Award and Competition. Nyní se připravuje sériová výroba Fotobudky.

Čtěte také: Radnice jednala o problémech s ředitelem České pošty