Každý den bude Letenský tunel uzavírán ve stejnou hodinu, tedy ve 23.00, pro řidiče bude opět zpřístupněn v pět hodin ráno. Během sedmi dní se budou mýt stěny tunelu, čistit vozovka a kamerový systém.

Pečovatelé pomáhají nejen seniorůmPomoc lidem se sníženou soběstačností z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení nabízí radnice Prahy 11. Terénní pečovatelská služba Jihoměstská sociální a.s. umožňuje lidem zůstat co nejdéle v domácím prostředí a podporuje jejich soběstačnost. Služba je dostupná seniorům, zdravotně postiženým či chronicky nemocným a rodinám, ve kterých se narodily současně tři a více dětí. Podmínkou je trvalé bydliště v Praze 11. Kontakt: Dominika Vránová, Dis., teren@jmsoc.cz.

Modřanská tepna je uzavřenaDalší modřanská silnice je uzavřena kvůli rekonstrukci. Jde o hlavní tepnu, spojující čtvrť s Komořany nebo Točnou. Práce tudíž mohou působit značné komplikace v dopravě. Kompletní oprava vozovky v ulici Hornocholupická zasahuje úsek od zdejší točny autobusu po ulici V Lipinách. Na sedmi stech metrech bude nejprve vyfrézován asfalt a pak zaceleny četné trhliny a výtluky. Dále bude položen nový asfaltový povrch a obnoveno dopravní značení. Rekonstrukce prý potrvá do 31. července. Pro místní bude vjezd povolen mimo dobu pokládky asfaltových částí. 

V muzeu přibyly středověké nálezyV expozici Karel IV. Zlato pro korunu v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy přibyly nově středověké nálezy. Nahradily repliku císařské koruny. Jedná se o středověké zbraně, repliky středověkého nábytku či bohoslužebná roucha. Na výstavě se návštěvníci seznámí s hmotnou kulturou doby Karla IV.

Děti představí svůj hudební umKomorní uskupení dětí se se svým nadáním představí v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v pátek od 18 hodin. Mladí umělci představení nacvičovali v rámci Příměstského hudebního tábora. Během večera dojde na přezpívání lidových i jazzových písní. Dětský orchestr zahraje třeba i Vltavu od Bedřicha Smetany.

Ondřejův běh podél rybníka LabuťVe čtvrtek 14. července se můžete zúčastnit 22. ročníku Ondřejova běhu. Je dlouhý 10 300 metrů a běží se po trati bývalého známého Běhu vršovických lyžařů. Startuje se v Krčském lese u rybníka Labuť v 18 hodin. Prezentace začíná o hodinu dříve, startovné činí 40 korun.

Lekce jógy zdarma? Ano, na LetnéPokračují lekce jógy zdarma. Cvičí se každý čtvrtek v Letenských sadech, sraz v 19 hodin u tramvajové zastávky Sparta. Akce je vhodná pro úplné začátečníky i mírně pokročilé. Vezměte si jogamatku, karimatku nebo deku, vodu, svoje přátele, domácí mazlíčky a spoustu dobré nálady, lákají zájemce pořadatelé. Nezapomeňte na oblečení podle počasí.

Turnaj mixů v beach volejbalePankrácký Beach klub v Horáčkově ulici láká na sobotní beachvolejbalový turnaj mixů. Začíná se od 9 hodin ráno, startovné činí 500 korun na dvojici, členové klubu mají padesátikorunovou slevu. Kromě pěkného sportovního vyžití se můžete těšit i na příjemnou hudbu a výborné občerstvení.

Kam za kulturou

Oblíbenkyně Billa ClintonaNa hudební scéně se pohybuje již dlouhých 30 let, během nichž vydala 12 desek a získala tři sošky Grammy. Řeč je o beninské zpěvačce Angélique Kidjo, přezdívané též Královna africké hudby. Ta je symbolem kreativity, energie i krásy a tvoří hudbu, jež vychází ze západoafrické tradice. Oblíbenkyně Billa Clintona a Baracka Obamy se dnes večer v rámci festivalu Prague Proms představí v Obecním domě.

Lidské tělo v akciGalerie kritiků sídlící v Paláci Adria ani přes léto neupadla do letargie a nečinnosti. Ba naopak. Od včerejšího večera hostí výstavu nazvanou Figura v pohybu. Tematická přehlídka nabízí desítky maleb, kreseb a akvarelů, na nichž hraje prim proměňující se lidské tělo. Obdivovat na ní až do 24. července bude možné díla Tomáše Císařovského, Pavla Trnky, Ivana Komárka, Veroniky Bromové, nebo Pavla Brázdy. Výstava je spojena s prodejní nabídkou. Z nemalé části vznikla ze sbírky časopisu Ateliér.

Temná česká krajinaVýtvarník Tomáš Polcar sice rodnou Prahu před lety opustil a uchýlil se do Slavětína nad Ohří, jeho výstavy však nadále zakotvují v našem hlavním městě. Důkazem může být nejnovější přehlídka jeho prací. Ta se nyní rozběhla v Topičově salonu. Polcar na ní až do 12. srpna vystavuje obrazy, na nichž hraje prim temná česká krajina.

Bartoška míří do KalichuAni po skončení karlovarského filmového festivalu si herec Jiří Bartoška příliš volného času neužije. Po roční pauze by se totiž měl vrátit k roli nebožtíka spisovatele Jankulovského v komedii Moje hra. Tu v pražském Divadle Kalich uvedl v lednu roku 2012 režisér Jan Kačer. Na zdejším jevišti by se Bartoška měl poprvé objevit 26. září.

Knihovna osobnostíNárodní muzeum v těchto dnech zprovoznilo neotřelou databázi. Instituce totiž krom jiného uchovává knihy, které svého času patřily Emě Destinnové, Karlu Čapkovi, Juliu Zeyerovi, nebo Jakubu Arbesovi. V rámci projektu Provenio si veřejnost bude moci jejich oblíbené svazky prohlédnout. Z knihovničky mimo jiné vyplývá, že kupříkladu operní diva Ema Destinnová dávala přednost knihám vázaným v brokátu.

Čtěte také: Desítka zná nejhezčího psa