Praha 2 připomene oběti náletu
Sedm set jedna obětí náletu z Popeleční středy 1945 si zítra ve 14 hodin připomenou u pamětní desky na budově Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí 37 starostka městské části Praha 2 Jana Černochová spolu s ředitelem VFN Davidem Feltlem. Na místě bude také představeno rozšířené vydání publikace Popel Popeleční středy se vzpomínkami obyvatel Prahy.

Nejvíce nových bytů se začalo stavět v Praze
Nejvíce nových bytů v rodinných a bytových domech na obyvatele v Česku se loni začalo stavět v Praze, na 1000 obyvatel 4,39 bytu. Nejméně to bylo v Ústeckém kraji, a to 1,11 bytu. Průměr za Českou republiku byl 3,04 bytu. Podíl rodinných domů na zahájené výstavbě nových bytů meziročně klesl o 11 procentních bodů na 61,5 procenta. Statistiky započítávají pouze novostavby.

O stromy se postará TSK
Pražská stromořadí změnila s novým rokem svého správce. Městská organizace Lesy hl. m. Prahy předala péči o 48 spravovaných stromořadí Technické správě komunikací (TSK). Ve správě lesů nadále zůstávají mladé stromy, které organizace vysázela v ulicích Budečská, V Olšinách, Evropská, Českomoravská, Ječná a Sokolovská mezi lety 2016 až 2019. O nové dřeviny se Lesy postarají do uplynutí jejich pětileté záruky a poté přejdou do péče TSK.