Znalost těchto hodnot poslouží v rámci prevence vzniku cukrovky či srdečně-cévních onemocnění. Ve střehu by měli být hlavně lidé s nadváhou a starší osoby. Varujícími příznaky mohou být zvýšená žízeň, časté močení, únava, neostré vidění, třesavka, zmatenost či neklid bez zjevného důvodu. Vyšetření v pracovních dnech mezi sedmou a jedenáctou hodinou je bezplatné – ovšem kvůli stanovení hladiny glukózy zájemci musí přijít nalačno.

Lanovka už zase jezdí na PetřínPo téměř třítýdenní revizi začala během víkendu znovu fungovat lanová dráha na Petříně. Lanovka prochází revizí vždy na jaře a na podzim. Delší dobu mimo provoz byla od roku 2015 do loňského dubna. Sedmiměsíční odstávka byla potřeba kvůli opravě mostu u Nebozízku a rekonstrukci samotných vozů.
Lanovka na Petřín.   

Policejní vrtulník přiletí přímo za zvědavciNa Sluneční náměstí v Nových Butovicích se v úterý odpoledne sjedou zdravotničtí záchranáři, hasiči dobrovolní i profesionální, ozbrojené složky od policistů přes strážníky až po vojáky – a chybět nebudou ani celníci. Nedaleko stanice metra Hůrka se od 13 hodin uskuteční již tradiční akce Bezpečná třináctka – přehlídka složek integrovaného záchranného systému spojená nejen s prezentací vybavení, ale i s ukázkami zásahů a výcviku služebních psů i koní. Velkou atrakcí se má stát i přistání policejního vrtulníku. Děti se mohou těšit třeba na dopravní hřiště, ale také na armádní laserovou a airsoftovou střelnici.

Část metra C o svátcích nepojedeOd pátku 14. dubna do pondělí 17. dubna dojde na obousměrné přerušení provozu na lince metra C, a to mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Pražské povstání. Po dobu opravy trati dopravní podnik zavede náhradní autobusovou dopravu s označením XC. Kromě toho bude zvýšena kapacita tramvajové linky číslo 6 a dojde také na zavedení nové tramvaje číslo 36, která pojede na trase Bílá labuť - Nádraží Holešovice. Změny proběhnou i u dalších linek tramvají a autobusů.

Od zahrádek autobus dočasně uhne blíž ke školeNaposledy sou trasou, na kterou by se měly vrátit v červnu, jedou v pondělí autobusy městské hromadné dopravy číslo 160 v Suchdole. Od úterka si rekonstrukce komunikace vynutí odklon ve směru jízdy na Dejvickou. Od zastávky Sídlištní budou autobusy najíždět na komunikaci mezi zahrádkovou osadou a areálem České zemědělské univerzity. Souvisí s tím posun zastávky Štěpnice z bezejmenné komunikace uprostřed kolonie k provizornímu nástupišti přímo v ulici Štěpnice – asi o 80 m ve směru jízdy.

Rybáři vylovili tři pražské rybníkyČeský rybářský svaz má v metropoli na pilno. Od poloviny března do začátku dubna vylovili tři rybníky, Martiňák v Dolních Počernicích, Cukrovarský ve Vinoři a hloubětínský Hořejší rybník. U každého výlovu organizovaly Lesy hlavního města Prahy program pro děti ze základních škol. Výlovům tak přihlížely téměř tři stovky školáků. Děti se tak dozvěděly řadu zajímavostí ze světa ryb, vodních savců, ptáků i hmyzu.

Radnice zdarma rozdává proutkyPro materiál na pomlázku si nově každý může dojít na lysolajskou radnici. Proutky na její upletení jsou zdarma k dispozici až do Velikonoc. Zájemci si ale musí pospíšit, radnice jich má na rozdání pouze omezené množství.