Díky nízkým teplotám bylo možné zamrzlý prostor využít, tloušťka ledu je víc než deset centimetrů a bruslení na rybníku už teď využívá velké množství nadšenců.

Cestovatele přitahují HolešoviceNezávislé mladé cestovatele neuchvátí Karlův most ani Malá Strana. Cílem návštěvníků ze zahraničí jsou podle všeho Holešovice. Pražská čtvrť se umístila na seznamu třiadvaceti evropských míst, která musí mladí turisté letos navštívit! Patnáctou příčku Holešovicím udělili blogeři-cestovatelé, a to především díky podnikům, které jsou zajímavé a v návštěvnících probouzí kreativitu.

Skipark v Chuchli prodlužuje okruhTeploty pod bodem mrazu umožňují zasněžovat stále větší plochy. SkiPark Velká Chuchle nabízí pro běžkaře okruh, který je nyní prodloužený na celých 500 metrů. Půlkilometrová trasa se upravuje technickým sněhem a pro návštěvníky je k dispozici zcela zdarma. Provozovatelé skiparku i nadále zasněžují.

Kam za kulturou

Prototypy iluzeV Galerii U Betlémské kaple se ke konci týdne rozběhne první nová letošní výstava. Kurátor Petr Vaňous na ní od 27. ledna představí práce dvou nedávných absolventů pražské Akademie výtvarných umění Jakuba Tomáše a Jana Poupěte. Jmenovat se bude Prototypy iluze a jejím jádrem budou obrazy demaskující závažné problémy současné společnosti. Těmi jsou především ztráta lidského měřítka a s ním také snížená orientace v časoprostoru své současnosti. Přehlídka bude v galerii probíhat až do 17. února.

Bytná popadesátéŘíká se, že kočka má sedm životů. Bytná paní Wilberforceová zatím vyvázla z pokusu zavraždit ji devětačtyřicetkrát. Již brzy uvede Divadlo na Vinohradech komedii popadesáté. Stane se tak 23. února. Lístky na představení Bytná na zabití, v němž hraje Libuše Švormová, jsou stále k dostání.

Nejlepší krátký snímekFestival krátkých filmů Praha, jehož 12. ročník se v uplynulých dnech konal v kinech Světozor a Pilotů, je u konce. Hlavní cenu oblíbené přehlídky získal třináctiminutový indonéský snímek V roce opice. Porota ho vybrala z 21 přihlášených děl z 18 různých zemí světa. Na snímku jakartského režiséra Wregase Bhanuteja ocenila především jeho obsahovou hloubku. A to se přitom odehrává během polední pauzy v malém skladišti.

Čtěte také: Boje o trhy na „Jiřáku" dál pokračují