Se sinicemi momentálně bojuje hostivařské koupaliště, kvalita vody se tu posunula na stupeň čtyři a není proto vhodné se v ní koupat. Neměnná je situace na Šeberáku, kde vzhledem k výskytu sinic hygienici před časem vydali zákaz koupání.

Omezení provozu ve Vršovické uliciS omezeným provozem musí od 14. srpna řidiči počítat na komunikaci Vršovická v úseku ulic Oblouková Moskevská. Kvůli opravě kanalizace tam bude v obou směrech částečně uzavřený jeden jízdní pruh. Jde o úsek silnice dlouhý sedmdesát metrů za křižovatkou s ulicí Moskevská směr centrum a za křižovatkou s ulicí Oblouková směr z centra. Průjezd bude umožněn parkovacím pruhem. Omezení potrvají až do 31. ledna 2018.

Stromovka bude mít nové cesty a trávníkyVe Stromovce se pracuje. Lesy hlavního města v centrální části opravují chodníky a zakládají nové trávníky kolem vodních ploch. Část, na které se momentálně pracuje, je vždy uzavřena. Lesy tak prosí návštěvníky, aby respektovali pokyny pracovníků a do ohrazeného prostoru nevstupovali. Vstup do staveniště totiž není bezpečný. Nové mlatové cesty navíc potřebují čas na ztuhnutí. 

Požár kamionu zablokoval dálnici D8 Dopravní opatření v oblasti Březiněvsi si v sobotu večer vynutila mimořádná událost na výjezdu z Prahy ve směru na Ústí nad Labem po dálnici D8. Na druhém kilometru hořel kamion převážející zeleninu. Během zásahu hasičů by provoz odkloněn právě přes Březiněves.