Také v minulých letech se Felfest snažil do události zapojit kromě známých interpretů i kapely složené ze stávajících studentů nebo absolventů.Kromě hudby má festival za cíl přiblížit studentskou tvorbu studentů vyšších ročníků a doktorandů. Mladí vědci k vidění připraví roboty z lega, letecký simulátor, interaktivní projekce, studenty vyrobené formule a další. Festival má také představit činnost této fakulty možným budoucím uchazečům. Vstup je zdarma.

Architekti chtějí řešit, jak na migraci ve městechArchitekti a urbanisté z celého světa se sjedou na dvoudenní festival reSITE, který začíná zítra ve Forum Karlín. Společně budou odborníci prezentovat v tlumočených přednáškách, jak se mohou města Evropy a Západu bezbolestně vyrovnat s přílivem nových obyvatel. Nejde jen o migranty, kteří jsou aktuálním tématem evropských zemí, ale i o přistěhovalce, jako jsou v Praze Slováci či Ukrajinci. Jde ale také o mladou generaci toužící žít ve městě.

Město koupí přístroj pro kontrolu těžkých autPražský magistrát koupí policii speciální vozidlo pro kontrolu těžkých kamionů, bude stát dva miliony korun. Přidělení peněz včera odsouhlasili radní. Zařízení bude schopné zkontrolovat i to, jestli řidiči dodržují povinné přestávky v jízdě. Hlavní město chce pořízením mobilního pracoviště ušetřit na opravách poškozených silnic. Díky němu hodlá vybrat víc peněz na pokutách za přetížené kamiony.

Jak na bezpečné prázdninyPlno ponaučení, jak se o prázdninách chovat, připravila pro děti z mateřských a základních škol třináctá městská část ve spolupráci s pražskou policií. Během dobrodružné cesty kolem světa, která je pro děti připravena tento čtvrtek v centrálním parku Prahy 13 na trase kolem Stodůleckého rybníka, si děti vyzkouší nejrůznější úkoly, jako nachytat ryby pro Eskymáky nebo složit pizzu v Itálii. Dopoledne je trasa určena pro mateřské školky, odpoledne od 13 do 17 hodin pro veřejnost.

Jak se bydlí na hradbáchHradčanské bašty jsou dalším cílem vycházek Prahy neznámé. Jak se bydlí přímo na hradbách, kde bydlela Charlotte Garrigue Masaryková, kde se skrývá mystická vila Léto se sochou Jana Amose Komenského a kudy v 19. století jezdila 1. koňská železnice v Praze, to vše se dozvědí ti, kdo se na vycházku vydají. Procházka je naplánována na tuto středu, sraz je v 17.30 na zastávce tramvaje 22 Královský letohrádek ve směru z centra.

Počernice trápí podomní prodejciVedení Horních Počernic varuje občany před praktikami podomních prodejců energie, kteří se pohybovali v ulicích Dobšická a Otovická. Tento způsob prodeje zakazuje pražská vyhláška. Lidé se mohou při potížích obracet na policii.

Výstava představí české kabrioletyČeské automobily typu kupé a kabriolet si mohou lidé přijít prohlédnout na interaktivní výstavu, pořádanou dopravní fakultou ČVUT. Od pátku do neděle bude v budově fakulty v Konviktské ulici vystaveno více než třicet strojů napříč historií.

Kam za kulturou

Pro samorostlé tvůrceExperimentální prostor NoD přináší již čtvrtý ročník přehlídky „samorostlých" nezávislých tvůrců a výtvarníků Samorosti 2016, která proběhne od 26. 7. do 6. 9. v prostorách NoD. NoD zve k účasti širokou skupinu tvůrců, nezávislých i profesionálních umělců. Soutěžní přehlídku letos uvádí právě probíhající samostatná výstava loňských vítězů, která poběží do 20. 6. Pokud rádi tvoříte, malujete, fotíte, přihlaste se do 26. června.

Včas na McCartneyhoBritský zpěvák a skladatel Paul McCartney na svém zítřejším koncertu v pražské O2 areně připomene hity Beatles i své novější skladby. Dva dny před svými čtyřiasedmdesátými narozeninami nabídne písně ze slavného alba Beatles Abbey Road, z období své skupiny Wings, ze svých sólových alb i výsledek nedávné spolupráce s Rihannou a raperem Kanyem Westem. „Koncert začne přesně ve 20 hodin," upozorňuje Petr Novák z pořádající agentury Live Nation. Vchody budou otevřeny od 18.30.

Sabaton a AcceptPo vyprodaném vystoupení v Brně se švédští heavymetaloví velikáni Sabaton v čele s Joakimem Brodénem opět po roce vracejí do České republiky. Spolu se speciálním hostem Accept zavítají 4. března v rámci The Last Tour 2017 do pražské Tipsport Arény. „Právě jsme dokončili naše nové album The Last Stand." Vstupenky jsou již k dostání v předprodejích.

Philip Glass zahraje v AršeSlavný americký skladatel a muzikant Philip Glass vystoupí 9. listopadu v pražském Divadle Archa. S japonskou klavírní sólistkou Maki Namekawaovou zahrají výběr jeho sólových skladeb pro piano včetně nejnovějších kompozic ze série The Etudes. Jeden z nejznámějších minimalistických skladatelů oslaví v lednu 80. narozeniny.

Sto zvířat pod širým nebemKapela Sto zvířat oslaví příchod prázdnin pod širým nebem zítra od 19.30 hod. v Hoffmanově dvoře v Praze-Vinoři. Skupina po loňské celoroční oslavě svých pětadvacátých narozenin, kdy odehrála více než 120 koncertů a vyprodala velký sál pražské Lucerny, vyjede letos s novým programem, během kterého přehraje kompletně nové album Ministerstvo mýho nitra.

Čtěte také: Elsnicovo náměstí by mohlo nově nabídnout přístup k řece