„Ráda bych při této příležitosti opět pozvala všechny Pražany, aby si k nám na Novou radnici pro Betlémské světlo přišli, neboť je to hezká tradice symbolizující mimo jiné sounáležitost a vůli setkávat se. Přála bych všem, aby při svitu Betlémského světla měli chvilku na zastavení se a zamyšlení," uvedla primátorka.

Cestující mohou telefonovat v metruVe zkušebním provozu byl v pátek spuštěn mobilní signál v tunelech nové části trasy A metra mezi Bořislavkou a Nemocnicí Motol. Možné je nyní nejen volat ale i využívat datové připojení s vysokorychlostní síť LTE. Dopravní podnik zároveň počítá s tím, že se po skončení zkušebního provozu bude signál rozšiřovat i na další úseky metra. „Jedná se o důležité vykročení k tomu, aby se mobilní signál stal samozřejmou součástí celého pražského metra a ještě přitom zvýšil jeho kvalitu a atraktivitu," prohlásil náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.

Náměstím Míru se rozezněly koledyPoslední adventní neděli se na náměstí Míru už tradičně zpívali koledy. Na schodech kostela svaté Ludmily na pražských Vinohradech zpívaly děti ze sboru Základní umělecké školy Ilji Hurníka a zastupitelé druhé městské části. Přidávali se však i návštěvníci vánočních trhů a náhodní kolemjdoucí. O přestávce mezi koledami byly vylosovány a obdarovány tři děti, které se podílely na výrobě vánočních ozdob na stromku, který je v hale radnice Prahy 2.

Na osmičce přibyly cyklostojany
Cyklisté zaparkují na osmičce pohodlněji. Vedení městské části se odhodlalo k instalaci padesátky nových cyklostojanů. V současnosti už stojí u metra Křižíkova a Palmovka, pošty Ládví, před Sokolem Libeň či na Lyčkově náměstí. Další z plánované padesátky budou průběžně přibývat, a to například u metra Florenc a před hojně navštěvovanými budovami.

„Ačkoliv v městské části Praha 8 se již na řadě míst stojany nacházejí, v některých oblastech je stále obtížné nalézt místo, kam by bylo možné si kolo bezpečně odložit. Tento problém částečně řeší právě nové cyklostojany," uvedl Tomáš Vlk z kanceláře tajemníka Prahy 8.Vedení radnice lidem doporučuje používat bezpečnostní zámky.

Škola na Lyčkově náměstí se rozrosteZákladní a mateřská škola Lyčkovo náměstí se připravuje na nárůst kapacity díky zájmu spádových dětí. Škola by se tak v příštím roce měla rozrůst o čtyři nové třídy. Vedení radnice přijalo v prosinci krátkodobá opatření, která by měla zaručit, že v září budou moci do první třídy nastoupit všechny děti z Karlína i spádových oblastí. „O střednědobém systémovém řešení kapacity a kvality základního školství v Karlíně budeme ještě jednat, abychom zabezpečili kapacitu i pro prvňáčky nastupující v dalších letech," informoval místostarosta Matěj Fichtner.

Arcibiskupství bude hostit uprchlíkyBrány Arcibiskupského paláce se letos tradičně o Vánocích otevřou pro ty nejchudší uprchlíky, bezdomovce a osamělé. Vánoční oběd pro ně na první svátek vánoční zorganizuje katolické hnutí Komunita Sant´Egidio. Hosty uvítá pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka a připije si s nimi sklenkou šampaňského.

V Uhříněvsi se kácíPřírodní památka Obora v Uhříněvsi prochází pěstebními pracemi, které potrvají až do konce března příštího roku. Od 23. prosince do 3. ledna bude kácení přerušeno. V dubnu by měla proběhnout výsadba dubů na nově vytvořených mýtinách a úprava cest poškozených při těžebních pracích.

Hornoměcholupské nádraží se opravíOkolí vlakového nádraží v Horních Měcholupech se dočká opravy. Město se chystá v rámci investice za 11 milionů korun opravit cesty kolem stanice a vybudovat chybějící veřejné osvětlení podél cesty od vlaku k zastávkám MHD. Kdy přesně práce začnou, zatím není jasné.

Dobrá zpráva pro PražanyCeny nájmů v obecních bytech ani poplatky za svoz odpadů se příští rok v hlavním městě nezvednou. Zvýšení cen neplánuje ani Pražská plynárenská. Mírně zdražit by naopak měla voda, jejíž cena se podle smlouvy města s Pražskými vodovody a kanalizacemi zvedne o inflaci. U tepla bude záležet na lokalitě, například obyvatelům Holešovic se zlevní, naopak v Malešicích, Michli či Krči si lidé mírně připlatí.

Číslo dne 12Dvanáct velkoobjemových kontejnerů bude rozestaveno po Praze během novoročního úklidu centra města po Silvestru. Stovka pracovníků s více než třiceti stroji a další technikou dokončí hrubý úklid nejpozději v deset hodin dopoledne. Všechny komunikace budou dočištěny do 17 hodin.