Důvodem dopravního opatření je obnova vodovodního řadu v Chorvatské ulici a jeho napojení na řad v ulici Korunní.

Děti píšou dopis Ježíškovi Na Holešovickém Výstavišti v pátek začal veletrh hraček, her a dětských potřeb. Zájemci tu mohou až do neděle koupit vánoční dárky za veletržní ceny a zároveň si děti užijí zábavu, protože si na své planetě budou moci hrát, seč jim budou síly stačit. Na místě také mohou napsat dopis Ježíškovi. Pro všechny děti do čtrnácti let je vstup zdarma.

Osmička je první fairtradovou městskou částíVe čtvrtek 10. listopadu se v Divadle pod Palmovkou uskutčení světová koference zaměřená na problematiku fairtrade. Hlavním bodem programu bude předání titulu Fairtradová městská část, který obdrží Praha 8. Součástí akce bude také miniveletrh fairtradových produktů, ten proběhne od 15.00 do 16.30 hodin v předsálí divadla.

Školu čeká oprava ještě dva měsíceAčkoliv děti už navštěvují od poloviny září zbraslavskou Základní školu Nad Parkem, v budově i na ní se stále pracuje. Hlučné práce si ale nechávají po 13. hodině. Celou jednu budovu pak budou ještě pracovníci zateplovat, ačkovliv to bylo v plánu jen u třetího patra. Doladit se tak musí barevnost fasády či přístřešek na kola a koloběžky. Do konce rekonstrukce zbývají ještě dva měsíce.

Kam za kulturou

Typltova sbírkaTo, že vydává sbírku básní, by se dalo u Jaromíra Typlta brát té- měř jako stylový experiment. Po svých prvních sbírkách, uveřejněných v první polovině 90. let, se totiž ve všech dalších knihách pohyboval na pomezí poezie, prózy a eseje. Představa, že báseň nemá zůstat uzavřena v jediné podobě, ovšem provází i novou knihu nazvanou Za dlouho. Většinu zařazených textů autor během let uváděl a pro- měňoval v různých jevištních, zvukových nebo i filmových zpracováních.

„Meky" zblízkaNa knižní pulty přichází životní příběh Miroslava „Mekyho" Žbirky, jak jej z jeho vyprávění zaznamenal novinář Honza Vedral. Žbirka otevřeně hovoří o rozličných peripetiích svého života od nejútlejšího mládí až po dnešek a nevyhýbá se ani tak těžkým okamžikům, jako byla smrt jeho staršího bratra, která ho těžce zasáhla a z níž se dokázal dostat hlavně díky hudbě. Jeho příběh působí neuvěřitelně, ale přitom je civilní, přirozený a tak nějak neobyčejně obyčejný.

Ostrava opět v PrazeJiž tuto neděli se v Divadle na Vinohradech rozběhne již sedmý ročník oblíbené přehlídky Ostrava v Praze. Letos ostravské divadelní scény v hlavním městě ve dnech 6. až 28. listopadu představí výběr her nesmrtelného Williama Shakespeara, od jehož smrti letos uplynulo přesně 400 let. Zahájení bude patřit jedné z nejznámějších Shakespearových komedií Veselé paničky windsorské. V hlavní roli rytíře Falstaffa se představí herec Jiří Sedláček.

Top DogsV Divadle Rokoko má v sobotu premiéru moderní groteska Urse Wimera Top Dogs v režii Petra Svojtky. „Autor nás zavádí do bizarního prostředí outplacementové firmy, která se zaobírá hledáním nového místa pro top manažery. Ty se firma snaží dát dohromady po psychickém šoku z propuštění a vytrénovat tak, aby byli schopni fungovat v novém zaměstnání," říká Svojtka. V rolích manažerů se objeví Dana Batulková, Zdeněk Vencl, Jiří Hána, Henrieta Hornáčková či Radim Kalvoda.

Hanin kufříkPrima MAX uvede v neděli ve 22.15 hraný dokument Hanin kufřík, který je postavený na příběhu sestry Jiřího Bradyho, který ve filmu i sám účinkuje. Film založený na silném příběhu dvou dětí, které vyrostly v předválečném Československu, vznikl na základě stejnojmenné knihy, podle které byla uvedena i divadelní inscenace.

Čtěte také: Autobusy musí navazovat na vlak