Soutěž potrvá přibližně devět měsíců, vítěz by mohl být vybrán za necelý rok. Celková cena rekonstrukce parku by měla vyjít na předpokládaných 300 milionů korun, na projektovou dokumentaci revitalizace parku je vyčleněno 22,5 milionu korun.

Vandal ukradl trysku v sadech bratří ČapkůMěstská část Praha 2 opětovně bojuje s vandalismem v parcích. Protentokrát neznámý vandal ukradl trysku v sadech bratří Čapků. Pokusil se také odcizit elektroventil. To se mu ale naštěstí nepovedlo. Při pokusu o krádež ale spustil jednu ze sekcí závlahového systému, která nepřetržitě stříkala. V parku na Karlově náměstí navíc příslušníci vedení městské části našli hřebíkem probodnuté sekční potrubí. Škody, které tímto jednáním vzniknou, bohužel zaplatí všichni obyvatelé městské části, upozorňuje radnice.

Pošta se chystá prodat kostel sv. GabrielaČeská pošta, majitel kostela sv. Gabriela v Holečkově ulici na Smíchově, plánuje prodej této kulturní památky. Vedení Prahy 5 tak zorganizovalo informační schůzku, kde se setkali zástupci České pošty, radnice Prahy 5, Národní technické knihovny a Ministerstva kultury. Vedení městské části hodlá případ nadále sledovat.

Hygienici zkontrolovali dětská hřištěPražská hygienická stanice v rámci jarního kola zkontrolovala pět pražských pískovišť. Odborníci si vzali na paškál v centru města hřiště ve Vrchlického sadech a v Lannově ulici, v dalších částech metropole prošla šetřením hřiště v Kaizlových sadech v Praze 8, v ulici Jateční v Praze 7. Všechny kontroly dopadly dobře, pískoviště obstála. Stanice ani neeviduje žádné stížnosti z řad veřejnosti na hřiště, která mají správce a fungují podle provozního řádu. Podle hygieniků je to z toho důvodu, že provozovatelé se o hřiště naučili starat a dodržují pravidla schválená v provozních řádech.

Kam za kulturou

Gulliver, nebo Gagarin?Mezinárodní porota Českých cen za architekturu zveřejnila 42 děl, jež postupují do užšího kola. Nejčastějším tématem letos byly rodinné domy, po nich výstavní projekty (Vnímání Jana Šépky v Českých Budějovicích či vzducholoď Gulliver na střeše DOXu) či dopravní stavby (terminál Gagarin v Telči). V listopadu bude známo deset finalistů a vítěz.