Radotínští mají šest nových mapRadotínská radnice nechala v průběhu minulého týdne vyměnit všech jedenáct výlepových nástěnek, které už byly nevyhovující. Kromě velkoformátových ploch k vylepování plakátů byly instalovány také aktuální městské mapy. Těch je v katastru Radotína celkem šest.

Počet obyvatel Modřan roste mírněPodle Demografické studie Prahy 12 bude celkový počet obyvatel této městské části růst pouze mírně. Naproti tomu počet seniorů do budoucna poroste natolik razantně, že bude nutné zbudovat několikanásobně víc různých typů zařízení, která by o ně pečovala. Jedno ze zařízení bude stát mezi ulicemi Herrmannova a Na Cikorce. Nejpočetnější věkové skupiny obyvatel dvanáctky jsou podle studie dvě šedesátníci a třicátníci. Ti první se sem přistěhovali v 70. letech, druzí jsou jejich potomci.

Občané podiskutují o lokalitě Na PlániO budoucnosti lokality Na Pláni rozhodne soutěžní workshop, předtím však proběhne participativní setkání s občany, jehož závěr bude součástí zadání, které dostanou účastníci soutěže. Diskuze se uskuteční ve středu 24. února od 17:00 v ZŠ Radlická. Samotné vyhlášení soutěžního workshopu je plánováno na březen. Participativní setkání bylo původně naplánováno už na leden, kvůli některým nejasnostem však bylo zrušeno. Lokalita Na Pláni je nezastavěným územím, kde chtěla firma Geosan postavit desítku domů. Smlouva však byla v roce 2013 vypovězena, nyní se řeší další využití místa.

Hestia hledá v Praze dobrovolníka rokuAž do konce února mohou lidé jmenovat své kandidáty na cenu Křesadlo za rok 2015. Každoročně ji rozdává nezisková společnost Hestia. Cena slouží jako ocenění práce dobrovolníků, kteří ve svém volném čase nezištně pomáhají druhým. Jmenovat své kandidáty je možné skrze internetový formulář na stránkách organizace. „Cena Křesadlo zviditelňuje lidi, kteří jsou dobrovolníky zejména proto, že je naplňuje dobrý pocit, že někomu mohou pomáhat, že mohou zlepšit prostředí ekologické i sociální. Jsou to často aktivní a skromní lidé," popsala spoluzakladatelka Hestie Olga Sozanská. Práci dobrovolníků loni ocenil i herec Tomáš Töpfer, který je patronem ceny Křesadlo. „Předávání Křesadel je pro mě vždy příležitostí setkat se se zajímavými a milými lidmi, kteří svůj čas, talent a dovednosti věnují pomoci druhým. Přispívají k tomu, že svět kolem nás je lepší, " uvedl.

Dobrá zpráva pro PražákyPraha plánuje rozdělit více než 415 milionů korun na rozvoj předškolního a základního vzdělávání. Peníze pochází z navýšené rozpočtové rezervy města. Rozhodnutí rady musí ještě potvrdit zastupitelstvo. „Pro hlavní město je oblast školství a zejména pak oblast předškolního a základního vzdělávání v současné době zcela prioritní," uvedl k záměru náměstek primátorky Petr Dolínek.

Číslo dne: 24Téměř 24 milionů korun může Praha rozdělit do konce roku 2018 na kotlíkových dotacích. Peníze ji v týdnu přiznalo Ministerstvo životního prostředí ČR. Pražané mohou o dotace žádat od čtvrtka 25. února. Praha musí ve stanoveném datu realizovat minimálně 160 projektů.