„Dostávali jsme deset milionů korun za herny, ale jsem pro, aby se odstranily, protože nám přidělávají daleko více starostí. Příjem překonáme jiným způsobem," řekl Kos, který změnil názor na nulovou toleranci mimo jiné po mnoha návštěvách majitelů heren na jihoměstské radnici.

Komořanským nepoteče pitná vodaNa středu 8. července plánují Pražské vodovody a kanalizace přerušení dodávky pitné vody. Konkrétně od 8 do 15 hodin. Výluka se koná z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. Náhradní zásobování bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických možností přistavením cisterny s pitnou vodou.

Praha 3 hledá nájemce pro žižkovský stadionRadnice Prahy 3 hledá nového dlouhodobého nájemce pro žižkovský fotbalový stadion. Záměr schválila rada městské části. Dosavadní letitý nájemce, fotbalový klub Viktoria Žižkov, za stadion neplatil. Podle radnice nemá platnou smlouvu a dluží na nájemném 900 tisíc korun. Více čtěte ZDE.

Nejvíce dětských úrazů ve středních ČecháchPodle statistik se v létě děti zraňují nejčastěji a ve většině případů jde o chlapce. Podle ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka je pozitivní, že počet dětských úmrtí následkem úrazů v posledních pěti letech klesl zhruba na třetinu. Průměrně nejvíc úrazů se ročně stane ve Středočeském kraji. Je to zhruba tři a půl tisíce zranění. Při sportu vzniká 22 procent úrazů, ale dalších čtyřicet procent jich vzniká v domácím prostředí. „Takže to, že by děti byly jen doma, jejich bezpečnost nezajistí," připomněl Němeček, který hodlá na podzim předložit novelu, kterou se do zákona zahrne národní zdravotní informační systém.

Dobrá zpráva pro fanoušky filmuPražští filmoví fanoušci, kteří se letos nedostanou na jubilejní 50. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, nemusejí zoufat. Zajímavou přehlídku nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2015 jim už brzy nabídne Best Film Fest. Pořádá ho Volné seskupení čtyř pražských artových kin Atlas, Evald, Lucerna a Mat od 9. do 15. července.

Číslo dne: 2Přestavba památkově chráněného Nákladového nádraží Žižkov, ze kterého by v budoucnu mělo být společenské a kulturní centrum, by vyšla na 1,1 až 1,7 miliardy korun bez DPH. Po započtení nákladů na koupi budovy a na projekční a inženýrské práce jde o zhruba dvě miliardy korun. Více čtěte ZDE.