Apelují tak především na rodiče, aby věnovali případnému výskytu parazita u svých dětí mimořádnou pozornost a situaci v žádném případě nepodceňovali. Je třeba, aby pravidelně prováděli kontroly pokožky hlavy a při každém zaznamenaném výskytu vždy informovali příslušnou školu.

Průjezd do Běchovic uzavře oprava kanalizaceKvůli 2. etapě opravy ulice Českobrodská v Praze-Běchovicích a rekonstrukci kanalizace v obci Újezd nad Lesy dojde na další dopravní omezení. Českobrodská ulice tak bude od pondělí 5. března v úseku Újezd nad Lesy křižovatka Staroklánovická/Novosibirská a dále ve směru přes Běchovice otevřená pouze pro MHD a rezidenty s platnou kartou. Provoz bude veden přes objízdnou trasu.

Začne Jeden svět Celkem deset pražských kin bude hostit 20. ročník festivalu filmů o lidských právech Jeden svět, který začne v pondělí. Nabídne 128 snímků z 52 zemí a do metropole přiláká 120 zahraničních hostů. Stěžejními tématy jsou letos dezinformace, ceny bydlení nebo lidská práva v kyberprostoru, o nichž pojednává i zahajovací film Čističi. Na filmy můžete zajít do Bia Oko, Evaldu, Atlasu a dalších.