Úvodní představení Pražských křižovatek, inscenace Lippy od irské divadelní skupiny Dead Centre, se týká společné sebevraždy tří sester a jejich tety. Jejich osud ale popisuje prostřednictvím profesionálního odečítače ze rtů, který divákům tlumočí slova zemřelých žen ze záznamů průmyslové kamery. Dead Centre pracuje s multimédii a pohrává si s tím, co je vlastně pravda.

Hlavním bodem programu festivalu bude podle mluvčí činohry Národního divadla Kateřiny Ondrouškové inscenace Democracy in America režiséra Romea Castellucciho. Slučuje všechny výrazové prostředky divadla - hudební, taneční i výtvarné - a pohybuje se na hranici pohybového a hudebního divadla. Podrobnější informace jsou na webu www.prazskekrizovatky.cz.

Polívková smršťPěší zóna na Andělu bude ode dneška až do čtvrtka patřit předním českým kuchařům, výborným polévkám a dobré věci. Lidé, kteří si sem přijdou koupit polévku, si nejen pochutnají, ale zároveň tím přispějí lidem po cévních a mozkových příhodách na rehabilitaci v centru ERGO Aktiv. Dnes se podává petrželový krém s kokosovým mlékem a tomatová polévka z pečených rajčat s bazalkou.
Polívková smršť na Andělu.

Přednášky pomůžou ochránit zdraví seniorůPražská hygienická stanice pořádá Dny zdraví a besedy se zdravotně-výchovnou tematikou. Podílí se tím na aktivitách pro seniory s cílem posílit jejich kondici. Například v oblasti prevence úrazů se přednášek zúčastnilo asi 200 seniorů. Mezi zajímavé říjnové akce patří:

Zdravý životní styl a jeho význam v prevenci nádorů s nácvikem samovyšetření prsu (17.10., Praha 6, nám. Svobody 1)
Prevence úrazů u seniorů (23. 10., Praha 4, Křejpského 8)
Jak udržet mozek v dobré kondici (24. 10., Praha 10, budova ÚMČ). 

Hřiště Kaštánek se opět otevřeloV rámci opravy nejstarší části hřiště Kaštánek ve Stromovce došlo k rekonstrukci unikátních autorských objektů věnovaných dětem v roce 1961. Autory těchto děl jsou uznávaní sochaři Eva Kmentová a Olbram Zoubek. Během oprav došlo k rekonstrukci zpevněných mlatových a dlážděných povrchů, vznikla nová posedová zídka a bylo upravené i pítko. Celkové náklady na opravu činily 1,3 milionu korun. 

Filmové melodie rozezní zahraduPražský filmový orchestr v čele s dirigentem Jiřím Koryntou potěší v sobotu 7. října především filmové fanoušky. Speciální koncert, jehož tématem budou známé filmové melodie, se odehraje v prostorách Kinského zahrady v Praze 5 od 17 hodin. Zazní například skladby z filmů Robin Hood, Star Wars nebo Poklad na Stříbrném jezeře. Vstup je zdarma.