Místo, které nyní neláká k jakémukoli pobytu, by ve chvíli, kdy nabídne přístup k řece, mohlo přimět lidi, aby zde strávili čas," říká starosta Prahy 8 Roman Petrus. Vzniknout by měla dvoje schodiště, přes které se lidé dostanou k vodnímu toku. Městská část uvažovala i o vzniku cyklostezky, ale tomu brání malá výška mostů. Nyní se připravuje projektová dokumentace. 

Statečný chlapec převzal ocenění. Pomohl dopadnout zlodějeProkázal více statečnosti než mnohý dospělý. Devítiletý Matěj pomohl policii zajistit muže, který v Novoborské ulici na Proseku ukradl kasičku u schránky na prodej Pražského deníku. Matěj neváhal, zavolal z mobilu na linku 158, operátorce přesně popsal, co a kde se stalo a navíc vylíčil, jak podezřelý vypadá a jakým směrem odchází. Školák poté ještě stačil podle evidenčních čísel na lampách osvětlení určit přesné místo, kde se zloděj nachází. Matějovi včera přišli poděkovat a předat ocenění zástupci Pražského deníku. Skromný kluk, který se chce stát zemědělcem a baví ho fotbal a humoristické knížky od nich převzal rodinnou vstupenku do Aquaparku Čestlice, míč z belgické čokolády a knížku.
 Devítiletý Matěj.

Malvazinky ožijí bazaremDobročinný bazar proběhne dnes od 16 do 18 hodin na náměstí Na Farkáně. Akci pořádá spolek Ekologická a humanitární služba občanů Na Farkáně, na jehož činnost bude výtěžek použit. Organizace se snaží zpestřit život občanů formou vycházek, přednášek a dalších zážitků, jako jsou Vítání jara nebo Rozsvícení vánočního stromku. Do bazaru budou věci přijímány již od 15 hodin. Vhodné předměty jsou například šátky, hračky, dětské knihy nebo bižuterie, nehodí se šatstvo nebo obuv. Před ukončením proběhne tombola a opékání špekáčků. Děti se zabaví v dětském koutku, kde se naučí nové hry a písničky.

Spolek Vltavan slavil 145 let od svého vznikuSpolek Vltavan o víkendu oslavil 145. výročí svého založení. V pražském Podskalí vznikl 11. června 1871 jako vzájemně se podporující spolek plavců, rybářů a pobřežných. V současné době je Vltavan znám zejména pro své plesy. Ve spolupráci s Pražskou paroplavební společností organizuje různé společensko kulturní akce jako například Podskalská setkání s veřejností. Během nich mohou lidé objevovat Podskalské muzeum na Výtoni a exponáty dokumentující dovednosti vorařů či vývoj paroplavby.

Jógohrátky rozhýbou malé i velkéPočínaje tímto týdnem si mohou rodiče s dětmi přijít zacvičit každý pátek před hřiště U Draka v Riegrových sadech. Jógohrátky se uskuteční vždy od 10 do 11 hodin pod vedením zkušené lektorky. V případě špatného počasí se akce přesouvá do studia Karma Yoga.

Uhříněves uspěla v soutěžiMěstská část Praha 22 uspěla se svým přístupem k sociálním službám a k menšinám v celostátní soutěži Půl na půl, kterou letos už podesáté pořádalo ministerstvem vnitra. Z 98 přihlášených úřadů získala první místo. Konkurence byla výrazně větší než v loňském ročníku, kdy se přihlásilo jen 64 účastníků. Ocenění minulý týden převzala tajemnice úřadu Olga Jandová, která rovněž představila příklady úspěšných projektů. Dvacetičlenná porota hodnotila širokou škálu služeb z oblasti rovných příležitostí, sociální a prorodinné politiky, které úřad poskytuje občanům, ale i vlastním zaměstnancům a zaměstnankyním.

Kam za kulturou

Zazní hudba Franka Zappy
Už 12. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms zahájí 18. června hudba Franka Zappy. Ve světové premiéře zahraje Český národní symfonický orchestr s několika zahraničními hosty koncert Musics by Frank Zappa: Orchestra En Regalia. Zahájení festivalu bude v Rudolfinu přítomna i dce- ra slavného hudebníka, Diva Zappa. „Na jevišti bude celkem 89 hudebníků," řekl šéf ČNSO Jan Hasenöhrl.

Pro RobinsonyNovou dobrodružnou reality show televize Nova Robinsonův ostrov provede sportovní komentátor, moderátor a znalec bojových sportů Ondřej Novotný. Natáčení pořadu nyní probíhá na Filipínách, konkrétně na ostrově Caramoan, kde 18 soutěžících bojuje o přežití na pustém ostrově. „Vše je skvěle rozehrané. Troufám si říct, že takovou show diváci v Česku ještě neviděli," tvrdí Ondřej Novotný, který bude soutěžící i diváky provázet všemi díly.

Křivka v KarlíněMezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2016 vrcholí. Vévodí mu flamencový freestylový génius Israel Galván, který vůbec poprvé zavítá do České republiky. Jeho dvěma večerům v Hudebním divadle Karlín s představením La curva Křivka (22. a 23. června) předchází atraktivní program v PONCI, veřejném prostoru i dalších městech po celé České republice.

Vraždy českých taxikářůDo kin na podzim vstoupí český thriller Taxi 121 debutanta Dana Pánka. Je inspirován skutečnými událostmi z roku 2014, kdy sériový vrah připravil o život tři pražské taxikáře. Oficiálně policie přičítá vraždy jedinému pachateli, který je však veřejnosti stále neznámý. Tragédie se stala impulsem k natočení thrilleru, kde hrají Filip Tomsa a Lenka Zahradnická. Premiéru chystají tvůrci na 1. září.

Jelen válíSkupina Jelen je mezi posluchači a návštěvníky festivalů čím dál oblíbenější. Jen během dvou jarních měsíců ji na pódiích vidělo více než 80 000 lidí. Nyní kapela ohlásila, že v říjnu vydá druhé album a vyrazí na Vlčí srdce Tour 2016, které startuje 27. října. Zastaví se v 16 městech v Čechách, na Moravě a také na Slovensku. Závěrečný koncert Jeleni odehrají 3. prosince ve Velkém sále Lucerny. Lístky budou k dostání od 13. června v síti Ticketportal.

Život v JetelíněTelevize Prima chystá pro své diváky další seriálovou novinku. Tentokrát jde o mikrokomedii s názvem Jetelín. V hlavních rolích se představí Jitka Ježková, Richard Genzer, Jiří Hána a Jan Šťastný. Svět Jetelína je svou nadsázkou výrazně odlišný od světa, ve kterém žijeme všední životy. Zároveň nám ale postavy a figurky Jetelína dávají možnost poznat v něm naše okolí, známé, příbuzné i sami sebe. Stačí jen mít dostatečnou zásobu smyslu pro humor. 

Čtěte také: Vodárenská věž opět ožije uměním