Návštěvníkům je k dipozici také lékař infektolog a zdravotní sestra. Záměrem akce je zvyšovat povědomí obyvatel městské části o možnostech, významu a bezpečnosti očkování. Cílovou skupinou je dospělá populace, pozornost se ale klade i na povinná a nepovinná očkování dětí.

Velká Ohrada se dočká koupalištěStodůlky oživí nejspíš do dvou let přírodní koupaliště. Vznikne u sídliště Velká Ohrada. Vodní plocha by mohla podle dřívějších informací Prahy 13 zahrnovat brouzdaliště, neplaveckou i plaveckou část. Mělo by jít o přírodní koupaliště, takzvaný biotop, které je čištěno vodními rostlinami. Stejné chce vybudovat i Praha 14 u Kyjského rybníka, uvažují o něm i v Modřanech. Biotopové koupaliště funguje už v Radotíně, kde stálo přes 64 milionů korun.

Uzavírka na Proseku potrvá další týdnyPodle posledních informací městské části Praha 9 potrvá zprovoznění Vysočanské estakády, kde se na konci července propadla část vozovky, další týdny. Datum otevření stále není jasné. Během několika týdnů by mělo dojít k částečnému zprovoznění silnice pro autobusy MHD, které by zde měly začít jezdit kyvadlově. Průzkumy po propadu ukázaly, že se pod vozovkou nachází velmi nestabilní podloží. Uzavírka silnice komplikuje dopravní situaci v okolí.

Zaběhejte si ve středu na VítkověVe středu 5. října proběhne už osmý letošní díl běhu na 10 kilometrů Vítkovská desítka. Start je v 19 hodin v parku na Vítkově, u Památníku národního osvobození, prezentace začíná o hodinu dříve. Pro předem přihlášené činí startovné stokorunu, na místě zaplatíte o polovinu více. Více informací naleznete na www.wlr-team.cz.

V Úněticích spojíte běh s pivemMáte rádi příjemné běhání a dobré pivo? V sobotu 8. října můžete oboje spojit. V Úněticích na Praze -západ se totiž koná 14. ročník závodu Běh o únětickou desítku. Prezentace začíná úderem deváté hodiny v pivovaru, děti startují o hodinu později a dospělí od 11.30.

Hejnová si našla nového kouče. Bude jí trénovat cizinecJen necelý týden byla dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová bez trenéra. Poté, co se atletka pražské Dukly koncem září rozešla s Daliborem Kupkou, si nového kouče vyhlédla v zahraničí. Jeho jméno zatím zůstává utajené, ale podle informací Deníku se jedná o trenéra německé národnosti, který má za sebou úspěšnou kariéru překážkáře v běhu na čtyřistametrové trati. Bronzová medailistka z olympijský her v Londýně a čtvrtá z letošních OH v Riu de Janeiro by měla s novým koučem už brzy odjet na zahraniční soustředění. „Není to u nás obvyklý postup, ale jsme tady malý rybník, a tak Zuzka sáhla za hranice," uvedl zdroj. Na financování tréninku české rekordmanky v cizině by se měly podílet Český atletický svaz a ASC Dukla

Kam za kulturou

Osamělé krajiny bez lidíOsamělé horizonty, písek, voda, kameny, krajiny, kde nejsou lidé, to je výchozí tvůrčí bod Aleše Mynáře, jehož fotografická výstava V krajině bude od čtvrtka k vidění v ČSOB Inspirace na Jungmannově náměstí v Praze. „Zcela programově si vybírám krajiny, kde nejsou lidé. Je to krajina v podstatě oholená na základní pramateriál, jakým je voda, vzduch, písek. To mi připadá podstatné," prozradil Aleš Mynář, který studoval uměleckou fotografii na FAMU v Praze a který se ve volné tvorbě věnuje právě zachycování liduprázdného plenéru. Výstava jeho prací prostorách ČSOB Inspirace potrvá jen do 27. října.

Od Varieté k muzikáluOd znovuotevření Hudebního divadla Karlín poničeného povodněmi uplynulo letos deset let. Výročí si je možné připomenout i novou knihou Pavla Báry Hudební divadlo Karlín s podtitulem Od varieté k muzikálu. Textem i dosud převážně nepublikovaným obrazovým doprovodem představuje kniha spletitou historii památkově chráněné budovy postavené v roce 1881. Vzhledem k výročí povodní knihu symbolicky pokřtil Jiří Prskavec, olympijský medailista ve vodním slalomu.

Čtěte také: Trojka chce učit děti lépe číst