Také starosta Petr Štěpánek upozorňoval, že by uvítal zachování provozu autobusů 121 a 124. Podle návrhu by měly končit na Zeleném pruhu, ale výhodnější by bylo, kdyby dojeli až do Bráníku.

Senioři se chystají na karnevalStarostka Prahy 10 Radmila Kleslová zaujala seniory neobvyklým nápadem. „Pořádáme karneval, který bude pro naše seniory. Nebyli jsme si jistí, jak na takovou akci budou reagovat, ale zájem je obrovský. Lístky si senioři rozebrali během 12 hodin," uvedla. Vstup je teoreticky možný i bez masky, podle informací radnice ale většina seniorů si masky skutečně pečlivě chystá, kupuje nebo půjčuje. „Sama půjdu příkladem a dorazím v masce. V jaké, to bude překvapení," prozradila starostka. Karneval se koná zítra od 14.00 v Kulturním domě Barikádníků.

Dostali vklad a knihyCelkem šestnáct nových spoluobčánků přivítal na Staroměstské radnici starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. A aby na to nebyl sám, pomohly mu i děti z pěveckého souboru ZŠ nám. Curieových. „Přál bych si, aby Praha 1 byla pro tyto děti a jejich rodiče místem, které jim poskytne zázemí i bezpečí pro jejich vzájemnou lásku," řekl Lomecký, který dětem navíc přinesl vkladní knížky s počátečním vkladem, pohádková leporela a pamětní knížky.

Starostka otevřela novou služebnu policieStarostka radnice Prahy 2 Jana Černochová slavnostně otevřela novou služebnu Městské policie v Jaromírově ulici v Nuslích. Radnice chce v této poměrně rizikové lokalitě posílit bezpečnost, a tak nechala pro strážníky upravit nebytové prostory v sousedství svého Informačního centra sídlícího na adrese Jaromírova 23. „Sama jsem několik let bydlela na Folimance, a tak jsem velmi ráda, že tady takové zázemí pro strážníky vzniklo. Vím, že tady bývají problémy nejen s výrostky, ale i s bezdomovci," uvedla při zahájení starostka Jana Černochová.

Automaty nebudouRadnice Prahy 16 informuje, že telekomunikační společnost bude v Radotíně v průběhu března demontovat dvě telefonní kabiny. Stane se tak v ulici Na Betonce u čp. 1361/3 a na náměstí Osvoboditelů u čp. 27/9. Po jejich odstranění tak v obci zůstanou ještě další dvě telefonní budky - ve Věštínské a Vrážské ulici. Telekomunikační společnost tak zřejmě činí kvůli omezování počtu a nedostatečné využitelnosti veřejných telefonních stanic.

Neziskovky čeká spolupráce s radnicíNabídku těsnější spolupráce se státními i nestátními neziskovými organizacemi v blízkém budoucnu připravuje žižkovská radnice. Prvním krokem bude vytvoření katalogu neziskových organizací, který bude distribuován do úřadů, škol a školských zařízení, firem i při různých akcích.

V zahradě vykvetla vzácná palmaRoste jenom v jižním Thajsku, a teď i v pražské Troji. Unikátní palma Kerriodoxa elegans, jinak též nazývána jako „bílá sloní palma" má bohaté bělavé květenství s nádechem do růžové. Lidé se na ni mohou přijít podívat do skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě. Rostlina vykvetla poprvé za patnáct let. Podle botaniků jde o poměrně nový druh, popsán byl totiž až v roce 1983.

Změny dohodnutyKonečná verze úprav povrchové MHD k termínu otevření čtyř nových stanic metra A v západní části Prahy od 7. 4. 2015 byla dohodnuta. Informuje o tom Filip Drápal, mluvčí přepravní společnosti Ropid. Změny se budou týkat oblastí dotčených prodloužením metra. Kromě zrušené linky 2 se ostatní linky tramvají nezmění, autobusové změny budou znamenat zkrácení linek jedoucích po Evropské ulici k novým stanicím metra.

Maraton omezí dopravu v ulicíchRadnice Prahy 7 informuje, že se blíží Sportisimo 1/2Maraton Praha. V den závodu, sobota 28. března 2015, budou od 12.00 do 15.00 uzavřeny ulice trasy závodu. Konkrétně se jedná o nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše a Bubenské nábřeží, dále se uzavírka týká ulic Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňského mostu a Letenského tunelu. Ve všech zmíněných lokalitách bude od páteční půlnoci platit také zákaz zastavení. Vozidla budou z trasy závodu z důvodu bezpečnosti odtahovány, proto radnice žádá všechny řidiče, aby si včas přeparkovali svá auta.

Mladí vystavují své fotografie VltavyDěti z kroužku fotografování vystavují až do konce dubna své fotky v Muzeu Karlova mostu. Na snímcích představují svůj pohled na českou řeku Vltavu a život kolem ní. Pro získání nového pohledu se mladí fotografové vydali na lodích na řeku, odkud pořizovali své obrázky. Expozici pak tvoří díla třiatřiceti dětí od osmi do patnácti let. „Děti všem ukazují, jak krásně a smysluplně lze trávit volný čas," řekla Eva Špačková(ODS), radní první městské části. Výstava je volně přístupná každý den kromě pondělí.

Radnice se připravuje na VelikonoceRadnice Prahy 19 informuje své spoluobčany, že 21. března bude v Centrálním parku veselo. Jinými slovy vybízí k postupnému naladění se tou pravou velikonoční atmosférou na staročeském velikonočním jarmarku. Právě ten se bude konat ve Kbelích. V parku bude podle radnice samozřejmě připraven poutavý program, spousta muziky, divadélko, vystoupení dětí, tvořivé dílny a k dostání bude bohatý sortiment velikonočního i jiného zboží včetně voňavých dobrot.

Dobrá zpráva pro PražanyManuál participace, tak zní název dokumentu, který by měl napomoci se začleňováním veřejnosti do plánovacích procesů. Jinými slovy, umožnit občanům pražských městských částí spolurozhodovat o budoucím rozvoji metropole. O vytvoření Manuálu participace rozhodla Rada hlavního města Prahy tento týden. Jeho vytvořením pověřila Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy a připraven by měl být v listopadu 2015.

Číslo dne: 1000Vyprodáno. Více než tisícovka posluchačů si našla cestu do Smetanovy síně Obecního domu na koncertní promítání klasiky Alfreda Hitchcocka Psycho za živého doprovodu Symfonického orchestru hl. m. Prahy. Přípravy na koncertní filmové promítání vrcholily hlavně poslední tři týdny, kdy FOK pod vedením dirigenta Jana Kučery intenzivně nacvičoval sílu zvukové hladiny a synchronizaci se stopáží filmu. „Byl jsem rád, že jsem se s orchestrem mohl vrátit do 30. let, kdy muzikanti nahrávali hudbu k většině filmů," vyjádřil se dirigent Kučera. Více čtěte ZDE.