V minulých letech už vyřešili čtyřicet problémových objektů. Na starost to má odbor životního prostředí, stavební odbor a také městská policie.

Bohoslužba na louce bude za krajinuEkologická sekce České křesťanské akademie pořádá v sobotu 6. června od 15 hodin na levém břehu Vltavy na louce na Sedleckých skalách v pořadí již osmou Ekumenickou bohoslužbu za krajinu, při níž bude kázat farářka Církve československé husitské Sandra Silná a další pozvaní hosté. Pouť krajinou povede vedoucí zookroužku Orlosupi Radka Horčíková od 10 hodin od kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech, kratší trasu ve 14 hodin od Sedleckého přívozu v Roztocké ulici.

Hasiči hledají nové členy sboruSbor dobrovolných hasičů Praha - Nebušice přijímá do své výjezdové jednotky nové členy. Podmínkou je plnoletost a řidičský průkaz skupiny B. Hasiči se schází každé pondělí v 18 hodin v hasičské zbrojnici v ulici K Noskovně naproti kostelu. Další informace najdou zájemci na internetových stránkách nebušických hasičů.

Neziskovka oslaví narozeniny v parkuNezisková organizace Raná péče EDA slaví 25 let své existence a zve všechny zájemce 31. května do Stromovky před Šlechtovku. Hlavním tématem jednodenního festivalu Den pro ranou péči pak bude odvaha. Program pro rodiny s dětmi odstartuje v 11 hodin divadelním představení Buchty a loutky. Následovat budou workshopy, hry a večerní program pro dospělé. Vstup je zdarma. EDA pomáhá rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením či ohrožením vývoje v raném věku. Poskytuje odborné služby, poradenství a psychickou oporu ve čtyřech krajích České republiky.

S dvanáctkou běželo dvanáct sportovcůMinulý týden se zájemci mohli poprvé zúčastnit akce Dvanáctka běhá, která se koná každou středu. I přes nepříznivé počasí se v šest hodin v podvečer nakonec sešlo dvanáct běžců. Na slavnostní zahájení a poté i na sedmikilometrovou etapu Modřanskou roklí se vydal i místostarosta Zbyněk Boublík a radní Lenka Vedralová. Odborný dohled a rady zajistili trenér Richard Rezek ze spolupořadatelského DDM Monet a dvojice lehkých atletů z ASK Slavia Praha Pavel Javůrek a Ondřej Marek. Lekce budou pokračovat a do října.

Konec května patří romskému festivaluV neděli odstartoval sedmnáctý ročník světového romského festivalu Khamoro. Ten potrvá až do soboty 30. května. Součástí akce je kromě hudby a tance také vzpomínání romských pamětníků, v rámci kterých budou vyprávět o minulosti a současnosti. Podle pořadatelů navštívilo za dobu existence zhruba 140 tisíc lidí z Česka i ze zahraničí. Více čtěte ZDE.

Dobrá zpráva pro lidi z Prahy 13Lidé žijící na třinácté městské části mohli do půlky května rozhodnout, jaký název dostane zatím nepojmenovaná horní retenční nádrž v Centrálním parku. V anketě, kterou pořádala Praha 13, se sešlo 120 návrhů. Z těch se vybralo deset, z nichž mohli lidé vybírat. Nakonec zvítězil Stodůlecký rybník, jenž tak porazil Horní či Labutí rybník.

Číslo dne: 14Hotel, který plánuje developer Radim Passer postavit v michelském BB Centru, má mít 14 nadzemních pater. Začít stavět chtěl už letos, musí však zpracovat kompletní posouzení vlivu stavby na životní prostředí. Zároveň s hotelem postaví třináctipodlažní administrativní budovu.