Setkání je součástí informační kampaně Institutu, nejedná se o projednávání stanovené zákonem. Lidé budou mít možnost se zeptat na cokoli, co je zajímá. Akce proběhne v Informačním centru Prahy 7 v ulici Milady Horákové.

Čestná občanství Prahy putovala k výtvarníkům
Primátorka Adriana Krnáčová včera na Staroměstské radnici udělila čestná občanství Prahy Karlu Malichovi a in memoriam Adrieně Johnové Šimotové. Oba dva patří mezi významné představitele české umělecké scény, kteří svůj talent dokázali prosadit i v zahraničí.

Lítačka půjde pořídit onlineDo poloviny července by měly být připraveny webové stránky, na kterých si budou lidé moci zdarma pořídit náhradu za Opencard, kartu Lítačka. „Slibujeme si od toho, že ulevíme výdejním místům," vysvětlila včera primátorka Adriana Krnáčová.

Festivaly přilákaly 60 tisíc lidíVíkendové hudební festivaly United Islands v centru Prahy a Metronome na holešovickém výstavišti navštívilo za čtyři dny konání téměř 60 tisíc lidí. Metronome přivítal od pátku do neděle na 7,5 tisíce návštěvníků. Ti přišli na hudební legendu Iggyho Popa, či britské kapely The Foals či The Kooks. Na United Islands, festival na ostrovech v centru metropole dorazilo podle pořadatelů přes 50 tisíc lidí.

Dvojka láká na hudební léto v místních parcíchKdo musí v létě zůstat v Praze, může si přijít zpříjemnit středeční večery koncertem v parku, láká vedení radnice Prahy 2. Na jejím facebookovém profilu je od včerejška k nalezení podrobný program akce s názvem Hudební léto v parcích Prahy 2. Cyklus koncertů pod širým nebem odstartuje 13 července v Riegrových sadech. Každý druhý týden pak budou pokračovat vystoupení v Grébovce, Folimance a na Karlově náměstí. Pokaždé se od 18 hodin představí dva hudební soubory. Vstup na všechny koncerty druhého ročníku hudební akce je zdarma.

Kam za kulturou

Havlovy neznámé spiskyKnihovna Václava Havla si jeho nedožité 80. narozeniny připomene řadou nejrůznějších akcí. Jednou z nejvýznamnějších bude vydání dosud neznámých deníkových zápisků Václava Havla z roku 1977, napsaných během několika měsíců vyšetřovací vazby, v níž se ocitl po zveřejnění Charty 77. Věrná faksimilie nedávno objeveného diáře spolu s pěticí doprovodných textů Davida Duška, Anny Freimanové, Martina Palouše, Paula Wilsona a Michaela Žantovského vyjde v říjnu pod názvem Václav Havel: Zápisky obviněného.

Vorlův instalatérNabídku českých komedií zpestří na podzim právě hotový snímek Instalatér z Tuchlovic. Režisér Tomáš Vorel st. v ní vypráví o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravit nedokáže. Poprvé v hlavní roli se tu objeví Jakub Kohák, jeho matku hraje Eva Holubová. Zahráli si tu i Petra Špalková, Filip Blažek, Jan Budař, Petr Čtvrtníček a Tomáš Matonoha. Premiéru filmu chystají tvůrci na 6. října.

Ibérica stále plná vášněV úterý začíná festival iberoamerické kultury Ibérica. 13. ročník, který se koná v Brně, Praze a Boskovicích, nabídne až do 3. července fiestu s hudbou, tancem a pochutinami, španělskou skupinu Puerto Flamenco pod otevřeným nebem, tvůrčí dílny, filmovou přehlídku a další.

Textil v rukou studentůStudenti Ateliéru textilní tvorby představí na souborné výstavě výsledky dlouhodobého projektu. Hranice klasického pojetí textilu posouvají dál a hledají nové cesty zpracování různých materiálů, jež nahrazují či sofistikovaně doplňují textil. Výstava Experimentální textil začíná dnes večer v Galerii Kuzebauch v Praze 6 a potrvá do 28. srpna.

Ivan Exner zahalil věžBezstarostný. To je název uměleckého díla, které bude během léta k vidění nad Dunajským kanálem ve Vídni. Je to už podeváté, kdy se slavná budova Ringturm promění z iniciativy Wiener Städtische Versicherungsverein ve velkolepou uměleckou instalaci. Letos je zahalena originálním dílem českého umělce Ivana Exnera.

S vysvědčením na TitanicZajímavou letní akci pro školáky a studenty připravili organizátoři celosvětově úspěšné výstavy Titanic, která je až do 10. července otevřena v pražském areálu PVA Expo Letňany. Každý student, který přinese na pokladnu výstavy své aktuální vysvědčení se samými jedničkami, může jít na výstavu zdarma. K pěknému vysvědčení obdrží navrch dárek jako vzpomínku na procházku palubou i podpalubím slavné lodi.

Čtěte také: