Aplikace má obsahovat rozsáhlý seznam památek a zajímavostí včetně informací o nich, trasy pro různé cílové skupiny, informace o možnosti slev, dopravu, mapy a navigace na body zájmu, nouzové kontakty a místa, aktuální kulturní, sportovní, společenské a další akce. Prahu navštíví ročně zhruba sedm milionů turistů.

Témata Prague Pride: Práva a respekt V české metropoli v pondělí odstartoval už sedmý ročník festivalu Prague Pride. Ten má každoročně na starosti stejnojmenná nezisková organizace. Hlavní tematikou pro letošní rok mají být lidská práva a přetrvávají nedostatek respektu ke gayům, lesbám a transgender osobám. Festivalový program nabídne také mnoho kulturních, sportovních a společenských akcí. Vyvrcholením festivalu bývá takzvaný průvod hrdosti, který se vyznačuje extravagantními kostýmy a nápadnými převleky.

Nový Hrádek ochrání dřevěné zábranyČervené pásky, které původně lemovaly valy husitského ležení, mizí. Zříceninu Nový Hrádek v Kunratickém lese totiž nově obepnou bytelné ochranné zábrany z dubového dřeva. Ty tu postupně instalují Lesy hlavního města. Odborníci k tomuto opatření přikročili kvůli ničení památky. Valy totiž trpí nejen neodvratnými přírodními procesy, ale také kvůli návštěvníkům lesa. Zejména cyklisté tudy velmi rádi projíždějí. Husitské valy spolu se zříceninou Nového Hrádku patří mezi jedinečné pražské památky.