Lidé už také využívají další dvě dokončované zastávky v ulici Komunardů, U Průhonu a jednu na Ortenově náměstí. Pro zastávku opačným směrem pak byl zbudován bezbariérový nástupní ostrůvek.

V metru vystoupí žáci konzervatořeVe čtvrtek až do 21.45 hodin si cestující můžou vychutnat živá hudební vystoupení ve vestibulech stanic pražského metra, nově i na Nádraží Veleslavín. Dopravní podnik spolu s Konzervatoří a Vyšší odbornou školou Jaroslava Ježka v Praze pořádá čtvrtý ročník akce Nalaďte se v metru. Celkem zazní 47 koncertů, v 16 hodin vystoupí ve vestibulu stanice metra Vltavská také Pěvecký sbor DPP s písněmi lidovými, umělými a spirituály. Hudební vystoupení se ponesou napříč žánry. Od jazzu přes folk, pop až po hardrock.

Opozice v Praze 4 chce řešit hazardMimořádné jednání zastupitelstva čtvrté městské části chce svolat opoziční TOP 09. Podle jejího předsedy za Prahu 4 Jana Petra musí řešit hazard, granty a petice občanů. Podle starosty Štěpánka je svolání zastupitelstva účelové. Řádné zasedání je naplánováno na 13. května, starosta musí na žádost svolat zasedání do 15 dnů.

Šáreckým údolím řidiči neprojedouV malebném Šáreckém údolí v těchto dnech začala dlouho plánovaná kompletní rekonstrukce místní silnice o délce téměř půl kilometru. Technická správa komunikací počítá, že veškeré práce v rezidenční lokalitě stihne do 5. července. Dojít by mělo k položení vozovky s asfaltovými vrstvami, které budou po obou stranách lemovány kamennými obrubníky. Dále budou kompletně upraveny krajnice a opěrné zídky. Řidiči musí počítat s úplnou uzavírkou v celém úseku.

Arcivévoda Salvátor slaví sto letVe čtvrtek u příležitosti stého výročí úmrtí arcivévody Ludvíka Salvátora Toskánského bude v Institutu Cervantes uvedena výstava fotografií z pohoří na Mallorce, vytvořených fotografem Javierem Vallhonratem. Před zahájením se uskuteční beseda s příbuzným arcivévody a ředitelem zámku Brandýsa nad Labem. Arcivévoda objevil Baleárské ostrovy jako turistické středisko.

Dobrá zpráva pro fandy historieAž do 17. dubna bude pro milovníky historie otevřené podzemí Národního divadla díky projektu Play Underground. Jde o videoprocházku s prvky interaktivního divadla, zájemci se do podzemí vydají na tajemnou cestu vybavení iPadem a sluchátky s 3D zvukem. Prohlídky se konají od 19 do 21 hodin. Jeho délka je 15 minut a začne na piazzetě Národního divadla. Vhodný je pro zájemce od 12 let.

Číslo dne: 5Přesně před pěti lety se probudila k životu islandská sopka Eyjafjallajökull. Česká republika uzavřela svůj vzdušný prostor 16. dubna 2010 v 13 hodin, provoz na pražském letišti byl částečně obnoven o tři dny později.