Projekt se připravoval tři roky a výuka je rozdělená do čtyř bloků v závislosti na ročních obdobích. Dopoledne patří vzdělávacím aktivitám, odpoledne se ve školce věnují hrám a zájmovým činnostem, jako je výtvarný kroužek či cvičení. Důraz se klade na individuální přístup a na spolupráci s rodiči. Provozní doba školky je od sedmi do 18 hodin.

ČZU obrala favority pouze o saduS pokorou přijížděli k extraligovému klání na ČZU favorizovaní volejbalisté Karlovarska. „Domácí hrají skvěle, posílili se o zkušeného Jakuba Rybníčka a hned porazili (mistrovský) Liberec," připomínal český reprezentant ve službách Západočechů Daniel Pfeffer. Druhý celek tabulky ale Pražané jen potrápili. Po vyhrané koncovce prvního setu (25:23) počítali jen ztráty. „Odešli jsme na příjmu," vysvětloval kapitán ČZU Michal Záveský. „Už jsme nemohli hrát středem, což bylo rozhodující." Šest kol před koncem základní části tak ztrácejí borci z Lužin čtyři body na play-off. „Los nám ale přeje. Všechny týmy absolutní špičky máme za sebou," dodal.

Slávistky si v Písku „zatrénovaly"Ve středu (17.30) sehrají v Edenu slávistické házenkářky utkání s Porubou. Motivace budou mít na rozdávání: nepustit Slezanky do hry o třetí příčku interligy, oplatit jim stále živou porážku ze semifinále Českého poháru. Ještě než se postaví ke šlágru, musely absolvovat utkání v Písku. A na výbornou. Po vítězství 34:17 mohly klidně hovořit o výletu či tréninku. „Zápas jsme braly jako přípravu na Porubu," přiznala spojka Tereza Pokorná, která se do sítě Jihočešek trefila hned sedmkrát. Ještě o jeden přesný zásah navíc zaznamenala Veronika Galušková. „Holky předvedly vážně poctivý výkon," pochvaloval si kouč červenobílých Richard Řezáč.

Klokanům nakonec patří bronzV minulém roce stříbrní, letos bronzoví. Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli suverénně jednu ze základních skupin jubilejního 20. ročníku tradiční zimní Tipsport ligy a postoupili tak do víkendového Final four v Mladé Boleslavi. V sobotu v semifinále podlehli domácímu týmu 0:2, stejným výsledkem včera v souboji o třetí místo porazili slovenský Poprad. Díky dvěma gólům z úvodní čtvrthodinky, o které se postarali vlastní trefou Šula a Havel. „Zápas byl hodně vyhrocený, až zbytečně moc. Naštěstí jsme ho zvládli," řekl záložník Bohemians Filip Blecha. Díky tvrdé hře byl nepříjemně zraněn Martin Hašek.

Kam za kulturou

Vnitřní svět KřivánkovéPřehlídka prací Jaroslava Valečky v Art & Event Gallery Černá labuť se chýlí ke svému konci. Již 4. února ji vystřídá neméně zajímavá expozice. Zasvěcená bude dílům Ireny Křivánkové. Na výsta-vě nazvané Tetramin budou k vidění její obrazy, pro které je typická tajemná atmosféra.

Chvění v NárodnímChvění je název nové inscenace Petra Zusky, která bude slavnostně uvedena 2. března v Národním divadle. Pro své dílo si umělecký šéf baletu vybral pozoruhodnou hudební předlohu i téma. Na hudbu Henryka Góreckého a Chvění Jiřího Pavlici rozehrál taneční příběh, jehož obsah je inspirován kromě téma-tu Góreckého symfo-nie i básněmi Vladi-míra Holana a Jana Skácela.

Čtěte také: Na Spořilov nebudou jezdit tramvaje